Pirmoji pora susitiko su ilgai ir gražiai trunkančius santykius šeimoje puoselėjančiomis poromis

Pirmoji pora susitiko su ilgai ir gražiai trunkančius santykius šeimoje puoselėjančiomis poromis

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene sekmadienį, Tarptautinės šeimos dienos proga, susitiko su skirtingą gyvenimo ir santuokos patirtį turinčiomis, ilgai ir gražiai trunkančius santykius šeimoje puoselėjančiomis poromis. 

Susitikime poros aptarė šeimos ir ištikimos santuokinės meilės vaidmenį ne tik konkretaus žmogaus, bet ir visuomenės, valstybės gyvenime. „Stipri šeima kuria stiprias bendruomenes, atsakingą ir veiklią pilietinę visuomenę. Stipri šeima kuria stiprią valstybę“, – sveikindamas visus su Šeimos diena, sakė Prezidentas.

Pašnekovai dalijosi savo asmenine patirtimi ir įžvalgomis apie santuokinę laimę, kuri, jų žodžiais tariant, nėra savaiminė duotybė, bet puoselėjama dovana, reikalaujanti abipusių pastangų, laiko ir kantrybės, teikianti tikrą džiaugsmą, tampantį solidarumo, vienybės ir stiprybės šaltiniu. 

Pirmoji pora taip pat pasidalijo prisiminimais apie savo meilę ir santuoką, kelio link vienas kito įžvalgomis. „Pritariu visiems, kas pabrėžia, jog santuokinėje meilėje labai svarbu mylėti sutuoktinį tokį, koks jis yra, su visais jo trūkumais ir privalumais, nesistengiant jo pakeisti pagal save. Mano požiūriu, tai yra ramybės ir darnos šeimoje pagrindas“, – sakė Prezidentas. „Džiaugsmas, kurį spinduliuoja laimingos šeimos, kai jų pagrindas – harmoningi sutuoktinių santykiai, yra geriausias būdas perduoti santuokos ir šeimos grožį ateities kartoms“, – sakė pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Poros atkreipė dėmesį į Lietuvos demografinę padėtį, kuri kartu su šeimų gerovės rodikliais aiškiai signalizuoja, kad šaliai reikia politinio posūkio stiprinant šeimas – sprendimų, kurie paskatintų žmones kurti šeimas, auginti vaikus, suteiktų joms ilgalaikę perspektyvą.

Susitikime taip pat dalyvavo Jūratė ir Česlovas Norvaišos, Antanas Vinkus ir Danutė Vinkuvienė, Alfonsas ir Birutė Eidintai, Saulius ir Carin Karosai, Jurgita ir Vytautas Saliniai.

Prezidento komunikacijos grupė

president.lt nuotr.