Paminėta Armėnijos Nepriklausomybės diena

Paminėta Armėnijos Nepriklausomybės diena

Sofija Daubaraitė, www.voruta.lt

Kiekvienais metais Armėnijos Respublikos ambasada, Lietuvoje minėdama savo valstybės Nepriklausomybės dieną, kviečia Lietuvos visuomenę, ją atstovaujančius Seimo narius, valstybės pareigūnus, Armėnijos bendruomenės narius į renginius. Šiemet toks renginys vyko Vilniuje, Vaidilos teatre.

Renginys buvo pradėtas abiejų valstybių himnais. Šio minėjimo proga kalbėjo Armėnijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Hovhanesas Igitianas. Jis pasveikino susirinkusiuosius šventės proga ir priminė, jog 1991 m. rugsėjo 21-ąją Armėnijoje įvyko referendumas, ir jos žmonės teisėtu keliu pasirinko nepriklausomybę nuo TSRS. Tai buvo teisingas sprendimas ir puiki   diena Armėnijai bei armėnams visame pasaulyje. Jis priminė, jog kur bebūtų armėnas , jis visada širdyje lieka armėnu. Ambasadorius sakė, jog Armėnija nepamiršo ir niekada nepamirš, kad Lietuva, pati būdama sudėtingoje politinėje ir ekonominėje situacijoje, pirmoji pasaulyje pripažino jų šalies Nepriklausomybę ir viena iš pirmųjų užmezgė diplomatinius santykius. Jis sakė, jog šie mūsų ryšiai sėkmingai plėtojami ir šiandien. Daug bendradarbiaujama siekiant stiprinti ryšius su ES. Ambasadorius išreiškė viltį, kad dviejų valstybių ryšiai tik stiprės, o šio minėjimo proga norima bendrauti muzikos pagalba.

Armėnijos ambasadorius H. Igitianas ir Varėnos r. meras Algis Kašėta

 Renginyje skambėjo armėnų ir lietuvių liaudies kūriniai, atliekami abiejų tautų atlikėjų. Ne vienas kūrinys buvo atliekamas ir seniausiais  liaudies muzikos instrumentais. Egidijus Ališauskas grojo birbyne, duduku, Aistė Bružaitė – kanklėmis. Jie atliko armėnų ir lietuvių liaudies melodijas. Žymaus armėnų kompozitoriaus (senosios armėnų religinės ir liaudies muzikos tyrinėtojo, pedagogo, chorų vadovo, armėnų šiuolaikinės nacionalinės muzikos mokyklos kūrėjo, vienuolio, išgelbėto nuo genocido) Komitaso Vardapeto harmonizuotus kūrinius atliko Justina Arutiunian su kvartetu ,,21-asis amžius“ (,,21st Century“). Nemažiau šiltai buvo sutiktas skrabalais grojęs Karolis Šileika. Jis iš medžio pagamintu instrumentu grojo lietuvių liaudies šokius ,,Telšių klumpakojį“, ,,Kalvelį“. Armėnijos Nepriklausomybės minėjimo dalyviai išgirdo tuo pačiu instrumentu atliekamus ir Edvardo Grygo, Aramo Chačaturiano kūrinius.

Armėnijos Respublikos Nepriklausomybės 31-osios metinės vėl buvo pažymėtos konfliktu su kaimynine šalimi Azerbaidžanu. Ir vėl abi pusės neteko žmonių. Armėnija priklauso ,,Kolektyvinio saugumo“ organizacijai, kurios garantas turi būti Rusija. Tačiau prasidėjus konfliktui, Rusija liko ir kurčia, ir akla. Dėl šios priežasties Jerevane buvo susirinkę per tūkstantis žmonių, reikalaujančių išstoti iš šios organizacijos. Šį kartą konfliktą numaldė JAV. O šios šalies Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi, atvykusi į Jerevaną, palaikė Armėnijos žmones ir aiškiai pareiškė, kad Azerbaidžanas inicijavo kovas su Armėnija ir pasmerkė ,,pasikėsinimą į šalies suverenitetą“.

Naujienos iš interneto