Pagrindinis puslapis Kultūra Onutės Gaidamavičiūtės paveikslų ir iliustracijų paroda Aukštadvaryje

Onutės Gaidamavičiūtės paveikslų ir iliustracijų paroda Aukštadvaryje

Onutės Gaidamavičiūtės paveikslų ir iliustracijų paroda Aukštadvaryje

www.voruta.lt

Birželio 13 dieną Aukštadvario miestelio bibliotekoje, Trakų r., atidaryta kraštietės redaktorės, menotyrininkės, muziejininkės, fotografės Onutės Gaidamavičiūtės paveikslų, iliustracijų paroda „PASAKŲ IR SAKMIŲ ŠALYJE – AMŽINAME ŽEMĖS GLĖBYJE“.

Parodoje eksponuojama arti dvidešimties Onutės Gaidamavičiūtės pieštų ir tapytų paveikslų, didesnio ir mažesnio formatų. Įvairiomis spalvomis spindinčiuose paveiksluose, kurie yra ir iliustracijos, – pasakų, sakmių veikėjai, baltų mitologijos personažai: gerosios laumės, mistiški paukščiai, jaukūs katinai.

Kaip teigia parodos autorė, „Kūryba, kaip ir gamta, lydi mane visa gyvenimą, kaip ir gyvenimas – kūrybą… Užaugusi vienkiemyje šalia Stakliškių, visada buvau arti gamtos, jos pasaulio paslapčių. Augau tarsi ta laumė, liesdama ir akimis lydėdama saulės kelią, saulės kelio gijas: nuo jos tekos iki laidos… Artimiausia man buvo ir liko paukščiai, tie žvitrūs keleiviai, tarpininkai tarp žemės ir dangaus. Jie taip pat lydi mane visa gyvenimą. Kaip ir drugiai bei gėlės… Vienas iš didžiausių stebuklų yra žydėjimas… Gražiausias ir trapiausias metas… Kai apsikabina dieviškas grožis ir laikinybė, tirpstanti vėjo perpučiamuose gležnuose obelų žieduose…“

Maloniai kviečiame aplankyti Onutės Gaidamavičiūtės paveikslų ir iliustracijų parodą Aukštadvario miestelio bibliotekoje. Paroda veiks iki liepos 31 dienos.