Pagrindinis puslapis Lietuva In memoriam Netekome legendinio estrados atlikėjo Stasio Povilaičio

Netekome legendinio estrados atlikėjo Stasio Povilaičio

Kultūros ministras Šarūnas Birutis reiškia nuoširdžią užuojautą artimiesiems, kolegoms, visai visuomenei netekus Lietuvos estradinių dainų kūrėjo ir atlikėjo Stasio Povilaičio. „Tai didžiulė netektis Lietuvai. Netekome tauraus, šviesaus žmogaus, nusipelniusio estrados dainininko, dainų kūrėjo, mylimo ir klausomo įvairių kartų žmonių. Stasio Povilaičio atminimas, jo dainos ir asmenybės šviesa visada liks su mumis“, – sakoma Šarūno Biručio užuojautoje. Eidamas 69–uosius metus, Stasys Povilaitis mirė antradienio rytą po sunkios ligos.

Stasys Povilaitis gimė 1947 m. sausio 15 d. Kaune. 1954–1961 m. mokėsi Kauno 4-ojoje vidurinėje mokykloje bei specialiojoje muzikos mokykloje, kurioje lankė smuiko ir obojaus pamokas, dainavo Kauno radiofono berniukų chore. 1961 m. išvyko į Palangą, toliau mokėsi, su vienminčiais buvo subūręs jaunimo estrados ansamblį.1965–1976 m. Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką. Prieš pat studijas jį pastebėjo kompozitorius Mikas Vaitkevičius ir pakvietė dainuoti ansamblyje „Ritmas“. 1970 m. Stasys Povilaitis tapo Filharmonijos ansamblio „Nemuno žiburiai“ solistu. Su šiuo ansambliu dainininkas apkeliavo visą tuometinę Sovietų Sąjungą. 1973 m. iširus „Nemuno žiburiams“ prisijungė prie ansamblio „Nerija“ ir netrukus sulaukė milžiniško populiarumo. 1976 m. koncertavo su Miko Suraučiaus ansambliu. 1984–1987 m. buvo Vilniaus estradinių ansamblių ir orkestrų susivienijimo artistas, dalyvavo viešbučio „Lietuva“ varjetė programose. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, rengė autorines programas, aktyviai koncertavo Lietuvoje bei užsienyje, estradinės scenos nepaliko ir nepaisydamas sveikatos sunkumų.

Per savo gyvenimą Stasys Povilaitis išleido daugiau kaip 20 muzikos albumų, su garsaus atlikėjo dainomis išaugo kelios Lietuvos klausytojų kartos.

lrkm.lt