Pagrindinis puslapis Istorija Neįkainojama mūsų šalies vertybė

Neįkainojama mūsų šalies vertybė

I-IV G kl. mokiniai su mokytoju R. Šalna Stirnių piliakalnio papėdėje šalia koplytstulpio, kuriuo įamžintas garsaus Lietuvos prof. gamtininko R. Kazlausko atminimas. Nuotraukų autorius – Dainius Kuchanauskas

Vitalija DOVYDĖNIENĖ, Trakų r. Paluknio „Medeinos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui www.voruta.lt

2017-ieji – Piliakalnių metai. Dar 2015 m. birželį Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu išreikštas dėmesys piliakalniams rodo gražią iniciatyvą atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos kultūrinio mūsų šalies kraštovaizdžio objektus. Seimo iniciatyvai neliko abejingas ir prof. Vytauto Landsbergio fondas, ne vienai Lietuvos mokyklai skyręs finansinę paramą išvykoms organizuoti. Juk piliakalniai – lietuvių tautos tapatumą stiprinanti vertybė, neabejotinai reikšminga auklėjant jaunąją kartą. Vytauto Landsbergio fondui skyrus finansinę paramą, Trakų rajono Paluknio „Medeinos“ gimnazija taip pat galėjo organizuoti edukacines keliones.

5-8 kl. mokiniai nuo Kernavės piliakalnio grožisi Pajautos slėnio vaizdais

Iniciatyvos ėmėsi istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas. Rugsėjo 28 dieną gimnazijos I-IV klasių mokiniai vyko apžvelgti Trakų rajono piliakalnių. Vienuolika aktyviausių mokinių iš anksto rinko informaciją apie numatytus aplankyti devynis piliakalnius ir kelionės metu papasakojo daug įdomaus. Gimnazistai, su jais važiavę mokytojai Dainius Kuchanauskas bei Robertas Šalna ne tik grožėjosi pačiais Senųjų Trakų, Varnikų, Strėvos, Žuklijų I ir II, Aukštadvario, Lavariškių, Stirnių ir Grigiškių piliakalniais ir nuo jų atsiveriančiais įspūdingais vaizdais, bet ir išklausė  pasakojimus apie kiekvieno piliakalnio ypatumus, aiškinosi, kuo svarbūs šalia piliakalnių esantys objektai. Jaunuoliai pastebėjo, kad visi tą dieną aplankyti piliakalniai savaip gražūs, įdomūs ir svarbūs.

Spalio 2-ąją kartu su mokytojais Dainiumi Kuchanausku ir Arūnu Jokniu į kelionę išsiruošė ir 5-8 klasių mokiniai. Jie važiavo kiek kita kryptimi – į Vilniaus ir Širvintų rajonus. Tuose rajonuose išsidėstę Kernavės, Bradeliškių ir Dainių piliakalniai. Pasak mokinių, labiausiai juos sužavėjo penki Kernavės piliakalniai, esantys Neries slėnio dešiniajame šlaite. Ypač Mindaugo sostas, nuo kurio atsiveria nepaprastai gražus vaizdas į Pajautos slėnį.

Aplankę piliakalnius, keliautojai užsuko ir į Vikingų kaimą, kuriame išbandė senovės baltų ginklus, varžėsi kliūčių ruože, gamino senovinius valgius.

Abi išvykos labai prasmingos. Tai ir aktyviai praleistas laikas, ir savojo identiteto suvokimo ugdymas. Mokiniai suprato, kad Lietuvoje yra daug įspūdingų archeologinių ir kultūros paveldo objektų, kuriais galime didžiuotis. Vieni jų – piliakalniai, mūsų šalies  neįkainojama vertybė. Vertybė, kurią reikia saugoti ir puoselėti, nes joje glūdi tautos istorinė atmintis, svarbi valstybingumui ir kiekvienam asmeniškai.

Naujienos iš interneto