Pagrindinis puslapis Lietuva Mūsų Lietuvai dar tik 30 metų! Kvietimas į diskusiją „Gimę laisvi“

Mūsų Lietuvai dar tik 30 metų! Kvietimas į diskusiją „Gimę laisvi“

Mūsų Lietuvai dar tik 30 metų! Kvietimas  į diskusiją „Gimę laisvi“

www.voruta.lt

Šie metai – Lietuvos laisvės trisdešimtmečio metai. Juos paminėdami Lietuvos valstybės naujasis archyvas ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į diskusiją su žinomais asmenimis, gimusiais jau laisvoje šalyje.

Dažnam turbūt tenka išgirsti lyginant šalis, nesusidūrusias su okupacija, ir tas, kurios buvo okupuotos. Ar mes patys jaučiame tokių šalių skirtumus, ar susimąstome, kiek pastangų reikia jaunam žmogui augti kartu su laisva Lietuvos valstybe? Juk mūsų Lietuvai dar tik 30 metų!

Šios diskusijos tikslas yra atkreipti dėmesį, ką reiškia siekti aukštumų jaunoje valstybėje, girdint netolimos praeities atgarsius apie šeimos išgyvenimus okupacijoje. Išgirsti, kaip šios dvi patirtys – kolektyvinė atmintis ir asmeniniai potyriai – atsiliepia pašnekovų veikloje šiandien, galbūt įkvepia, o galbūt trukdo ir ko pašnekovai gali pasimokyti iš tų užsienio šalių, kurios visada, priešingai nei mes, kūrėsi ir tvirtėjo laisvėje.

Diskusijoje dalyvaus istorikė, visuomenininkė Luka Sinevičienė, aktorė, atlikimo meno kūrėja Kristina Švenčionytė, politologas Matas Baltrukevičius, žurnalistė Aušra Šiaulytė. Renginio vedėjas Džiugas Kuliešius.

Diskusija vyks rugsėjo 24 d.

 Agnė Vilkišienė, www.archyvai.lt