Pagrindinis puslapis Lietuva In memoriam Mirė aktorius D. Banionis

Mirė aktorius D. Banionis

2014-09-04 / 15:04 — delfi.lt, LRT.lt

2014-09-04 / 15:49 — papildyta vaizdo įrašais

 Mirė žinomas aktorius Donatas Banionis. Tai patvirtino aktoriaus sūnus. Kaip sakė Raimundas Banionis, tėvą prieš porą dienų ištiko insultas.

Garsus aktorius skundėsi širdies ligomis. Prieš šešerius metus palaidojus žmoną Onutę D. Banionis pajuto sveikatos sutrikimų. Ligoninėje garsiam aktoriui teko rimtai gydyti širdį, buvo įsiūtas širdies stimuliatorius, paskui aktoriui teko pereiti reabilitacijos kursą.

Išskirtiniame interviu DELFI šių metų gegužę D. Banionis pasakojo brūkšnio dar nebraukiantis. Juokavo, kad priimtų pasiūlymą vaidinti teatre ar filmuotis.

„Kodėl ne? Neatmesčiau galimybės, nors priklausytų nuo to, koks vaidmuo. Brūkšnio nebraukiu“, – tada sakė teatro ir kino aktorius.

Namuose aplankytas menininkas pasakojo rytais mėgstantis pasėdėti svetainėje prie lango ir ramiai išgerti arbatos. Paklaustas, kaip jaučiasi, sakė, kad puikiai, nors jau greitai bus šimtametis: „Dar dešimt metų – ir šimtas“.

D. Banionis balandžio 28 d. atšventė savo 90-metį. Šią dieną jam buvo įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Kviečiame peržiūrėti laidą su aktoriumi „Vakaro autografas“:

Laida „Kino pasaulyje“ su D. Banioniu:

 

Filmas iš kino juostos „Niekas nenorėjo mirti“: