Pagrindinis puslapis Sena Voruta Maskvoje Liaudies vienybės dieną pirmą kartą vyko gedulingos pamaldos už 1917 metų revoliucijos ir pilietinio karo aukas

Maskvoje Liaudies vienybės dieną pirmą kartą vyko gedulingos pamaldos už 1917 metų revoliucijos ir pilietinio karo aukas

Maskvos centre esančioje Dievo Motinos ikonos „Ženklas iš dangaus“ cerkvėje trečiadienio vakare įvyko gedulingos pamaldos, skirtos 1917 metų revoliucijos, pilietinio karo ir kitų brolžudiškų XX amžiaus konfliktų Rusijoje aukoms paminėti.

Gedulingas pamaldas laikė Maskvos patriarchato ryšių su visuomene skyriaus vadovas, archijerėjus Vsevolodas Čaplinas. Mišiose dalyvavo daugiau kaip 50 žmonių, tarp jų visuomenės atstovai, Rusijos imperatoriškosios šeimos atstovai, dvasininkai, Maskvos patriarchato Vakarų Europoje ir Rusijos Ortodoksų bažnyčios užsienyje tikintieji ir vienuoliai, Rusijos emigrantų palikuonys, žmogaus teisių įgaliotinis Rusijos Federacijoje Vladimiras Lukinas.

„Neabejotina, mus gali ir turi suvienyti vienas dalykas – tai atminimas žmonių, kurie nukentėjo už Tėvynę. Dėkingumas jiems turi būti aukščiau, nei visi ginčai ir nesutarimai“, – sakė tėvas Vsevolodas prieš pamaldas, kviesdamas susirinkusius pasimelsti už 1917 metų revoliucijos ir pilietinio karo aukas.
Kalbėdamas apie Liaudies vienybės dienos prasmę, jis pažymėjo, kad „ši šventė tiktai dabar pamažu pradeda užkariauti žmonių protus ir širdis“, tačiau jau šiandien galima kalbėti apie tai, ko ši šventė moko visuomenę, kad esama dalykų, kurie vienija žmones, nepaisant socialinių, kultūrinių, nacionalinių bei kitokių nesutarimų. Tai „meilė tėvynei, bendros dvasinės ištakos ir prisiminimas tų, kurie nekaltai žuvo negandų metais“.
 
 
„Reuters“ nuotr.
 
Nuotraukoje: Progą pasireikšti gavo ir Maskvos ultranacionalistai

Naujienos iš interneto