Pagrindinis puslapis Pasaulis Išeivija Lituanistinės mokyklos užsienyje – mūsų kalbos ir kultūros išsaugojimo užsienyje garantas

Lituanistinės mokyklos užsienyje – mūsų kalbos ir kultūros išsaugojimo užsienyje garantas

Lituanistinės mokyklos užsienyje – mūsų kalbos ir kultūros išsaugojimo užsienyje garantas

Seimo narės asmeninio archyvo nuotr.

www.voruta.lt

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė dalyvavo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės rengiamame lituanistinių mokyklų mokytojų seminare Londone (Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė), kuriame skaitė pranešimą.

Kartą per metus jau daug metų organizuojamame renginyje diskutuojama lituanistiniam ugdymui svarbiais klausimais. „Lituanistinės mokyklos užsienyje – mūsų kalbos ir kultūros išsaugojimo užsienyje garantas. Ilgus metus mokyklų veikla vyko tik mokytojų entuziastų ir tėvelių dėka. Atėjo laikas, kai Lietuvos valstybė pasiryžo žymiai prisidėti ir remti mokyklas.

Seime sprendimo laukia Švietimo įstatymo 25 straipsnio pakeitimo projektas, numatantis įstaigoms, įmonėms, organizacijoms, laisvajam mokytojui užsienyje, vykdantiems lituanistinio švietimo programas, skirti lėšas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Tai padėtų padidinti lituanistines mokyklas lankančių vaikų skaičių“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui komentuoja parlamentarė.

D. Asanavičiūtė vizito metu taip pat susitiko su vietos švietimo ministerijos atstovais ir aptarė lietuvių kalbos mokymo mokyklose klausimą, taip pat darbo pokyčius ugdymo įstaigose COVID-19 metu. „Pandemijos laikotarpiu kiekviena valstybė rinkosi įvairias priemones, siekiant apsaugoti nuo ligos pliūpsnių ir išlaikant vaikų nepažeistą mokymosi procesą.

Tai akcentavo Jungtinės Karalystės Švietimo ministerijos Tarptautinio švietimo direktorė Zamila Bunglavala (Zamila Bunglawala). Tačiau be šių patirčių susitikime buvo aptarti dar keli svarbūs klausimai – lietuvių kalbos, kaip antros kalbos, pasirinkimo galimybė valstybinėse mokyklose ir „Academy“ mokyklų tinklas, siekiant pasisemti patirties Tūkstantmečio gimnazijoms. Vieną iš šių mokyklų – The Ark Academy, Wembley – aplankėme“, – sako Seimo narė.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkę D. Asanavičiūtę į Londoną Seimo valdyba komandiravo lapkričio 12–15 d.

Naujienos iš interneto