Pagrindinis puslapis Lietuva „Laisvės banga“ Šalčininkuose

„Laisvės banga“ Šalčininkuose

„Laisvės banga“ Šalčininkuose

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ / V. Ovadnevo nuotr.

www.voruta.lt

Lietuva jau daugiau nei 30 metų nepriklausoma. O štai antrus metus per ją ritasi laisvės bangos. Taip vadinamos atviros istorijos pamokos moksleiviams. Kai kurie mokiniai jas gali matyti net tik per televizorių – gali jose ir patys dalyvauti.

Spalio 1 d. nuo pat ryto didelis būrys žmonių ir technikos aplankė Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją. Čia įsikūrė LRT televizijos studija ir tiesiogiai vyko pirmoji „Laisvės bangos“ pamoka visai Lietuvai. Ją rengia „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ drauge su JAV ambasada. Vedėjai Robertas Petrauskas ir Raminta Taujanytė-Bjelle kūrė ir rimtą, ir drąsinančią atmosferą. Šios pamokos tema buvo laisvas žodis. Žymūs žurnalistai: Rita Miliūtė, Edmundas Jakilaitis – paaiškino, kaip, nepriklausomybei beauštant, keitėsi Lietuvos spauda, kūrėsi nepriklausomos radijo stotys ir televizijos, kaip viskas pasikeitė su paskutine laisvo žodžio banga – socialiniais tinklais, kuriuose savo mintis gali reikšti kiekvienas. Visgi informacijos vartotojai, tai yra, kiekvienas iš mūsų, neturėtų „užkibti“ ant bet kokios naujienos kabliuko, mat internete galima rasti daugybę sensacingų žinių, kurios, kritiškiau įvertinus, pasirodo esančios melagienos arba dezinformacija. Tokiomis naujienomis siekiama sukelti visuomenės paniką, pasėti nepasitikėjimą žiniasklaida. Štai tokias rimtas (ir ne tik šitas) temas nagrinėjo transliacijos svečiai – šiandieninės pamokos mokytojai: Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas, Rasa Tapinienė, LRT žurnalistė, Auksė Ūsienė, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vyriausioji specialistė. Užsiminta ir apie kaimynines valstybes, ir apie skiepus, ir apie tai, kad laisvė yra nepatogi, – ji užkrauna daug pareigų ir atsakomybės. Ir vis dėlto ji – gėris.

Sužinoję apie laisvą žodį, mokiniai ir televizijos žiūrovai griebė telefonus, kad pažaistų. Žaidimas buvo rimtas – programėlėje LRT PROTOTO reikėjo atsakyti į klausimus apie nepriklausomybės pradžią, LRT televiziją, žiniasklaidos laisvę ir pan. Teisingai į klausimus atsakę dalyviai iš laidos vedėjos gavo dovanų.

Bet ir iki šiandieninės pamokos mes nesėdėjome rankų sudėję. Visos klasės buvo gavusios namų darbų užduotį – atkurti pasirinktą istorinę nuotrauką. Ilgai rinkomės istorinį įvykį ar žmogų, ieškojome to laikotarpio aprangos, panašaus fono, ruošėmės ir fotografavomės. Pavyko tikrai neblogai! Penktadienio transliacija – pamoka iš aktų salės – prasidėjo nuo trumpos ekskursijos po gimnaziją, mūsų nuotraukų ir gražių pagyrimų joms. Šią pamoką stebėjome salėje ir klasėse. Nuo šiol lauksime ir kitų „Laisvės bangos“ pamokų, nes labai įdomu šviestis, kurti, žinoti.

Jei norite pamatyti ir Jūs, junkitės LRT kiekvieną penktadienį 13 val. O mūsų pamokos ieškokite LRT mediatekoje.