Laimos Tubelytės-Kriukelienės tapybos darbų parodos „Lietuvos istorija drobėse“ atidarymas

 Laimos Tubelytės-Kriukelienės tapybos darbų parodos „Lietuvos istorija drobėse“ atidarymas

Liepos 4 d. 16 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) vyks dailininkės Laimos Tubelytės-Kriukelienės tapybos darbų parodos „Lietuvos istorija drobėse“ atidarymas ir susitikimas su autore.

 „Nemažą kūrybinio laiko dalį skiriu didelio formato drobių tapybai Lietuvos istorijos tema. Lietuvos istorijos tapybai jaučiu neblėstantį poreikį ir matau tame didžiulę prasmę. Kas gali būti šventesnio ir tauresnio už meilę savo gimtajam kraštui? Tapyti Lietuvos žemę, seniai praėjusius istorinius įvykius ir jų veikėjus bei jų pergalingus mūšius, įprasminti baltiškus ir tautinius simbolius bei ženklus – nepaprastas džiaugsmas ir tuo pačiu didelė atsakomybė. Džiaugiuosi, kad meilę Lietuvai ir Gyvenimui galiu išreikšti spalvų potėpiais drobėje ir dalintis tuo jausmu su meno mylėtojais. Iš didelės pagarbos ir meilės savajam kraštui gimė paveikslai „LDK I-jo Statuto priėmimas“, „Kunigaikščių žaidimas – Lietuvos laikas“, „Lietuvos dienoraštis“, „Senąjį sodžių prisiminus“, „Kunigaikščiai“, „Žalgirio mūšis“, „Karaliaus Mindaugo krikštas“, „Karalienė Morta“, „Barbora Radvilaitė“,  „Kunigaikštienė Sofija Vytautaitė“ ir kiti. Esu nutapiusi per 40 paveikslų LDK istorijos tema. Geras jausmas užlieja širdį, kai pastebiu, kad nutapytas paveikslas istorine tema nepalieka abejingu jauno ar vyresnio žmogaus, besidominčio savo krašto praeitimi. Ypač džiaugiuosi, kada kūriniai istorine tema sudomina šiandieninį jaunimą. Įtaigus istorine tema sukurtas paveikslas jauno žmogaus samprotavimuose palieka ryškų pėdsaką. Tokiame kūrinyje jis ieško savo tapatybės, didžiuojasi tautos istoriniais herojais, jaučiasi tikru šios šalies gyventoju… Svarbus kūrybinės veiklos etapas – bendradarbiavimas su istoriku ir archeologu akad. prof. dr. Eugenijumi Jovaiša ir jo leidinių iliustravimas“,– pasakoja autorė.


Daugiau apie autorę:

Laima Tubelytė-Kriukelienė 1982 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą. Pedagoginio darbo metai prasidėjo Zarasų rajone, Dusetų K. Būgos vidurinėje mokykloje, vėliau dirbo dailės mokytoja Zarasų meno mokykloje. Nuo 1996 m. dėstytojauja Utenos kolegijoje. 2016–2021 m. Lietuvos dailininkų grupės „Individualistai“ narė. 2018 m. apdovanota Utenos Meno ir kultūros premija. Nuo 2021 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, suteiktas Meno kūrėjo statusas.

Savo laisvalaikį skiria kūrybiniams ieškojimams: molbertinei tapybai ir grafikai, erdvinėms kompozicijoms, dalyvauja pleneruose. Savo kūrybą pristatė daugelyje grupinių dailės parodų įvairiuose Lietuvos muziejuose ir galerijose bei surengė per 40 autorinių kūrybos darbų parodų.

tuskulenumemorialas.lt

Naujienos iš interneto