Pagrindinis puslapis Istorija Kultūros istorijos vakaras „Dingęs 1944-aisiais? Vilniaus senamiesčio griovimas ir atstatymas“

Kultūros istorijos vakaras „Dingęs 1944-aisiais? Vilniaus senamiesčio griovimas ir atstatymas“

Lietuvos nacionalinis muziejus tęsia ketvirtadienio kultūros istorijos vakarų ciklą ir kovo 5 d. 17 val. kviečia į architektūros istorikės Marijos Drėmaitės paskaitą „Dingęs 1944-aisiais? Vilniaus senamiesčio griovimas ir atstatymas“, kuri vyks muziejaus salėje, Arsenalo g. 3.

Susidomėti pokario Vilniaus senamiesčio atstatymo (o podraug ir griovimo) tema paskatino Jano ir Januszo Bułhakų fotografijos, kuriose fiksuojama situacija Vilniuje 1944 metų rugpjūtį ir rugsėjį, iškart po liepos mėnesį vykusio Vilniaus šturmo. Karo pabaigoje ir vėliau, pokariu, darytų Vilniaus vaizdų tyrimas įtraukia į intriguojantį tyrimą, aiškinantis, kokias iš tiesų žaizdas patyrė Vilnius Antrojo pasaulinio karo metu ir kaip jos buvo gydomos. Paskaitoje bus gilinamasi į Vilniaus senamiesčio atstatymą po Antrojo pasaulinio karo, į atstatymo ideologiją ir praktiką, ieškant atsakymo į klausimą, kodėl buvo tiek daug griaunama atstatant Vilniaus senamiestį ankstyvuoju pokariu 1944–1959 metais.

lnm.lt inform.