Kodėl mano laptopas ėmė labai greitai išsikrauti?

Kodėl mano laptopas ėmė labai greitai išsikrauti?

Šiandieniniame pasaulyje nešiojamasis kompiuteris dažnai yra mūsų profesinio, akademinio ir asmeninio gyvenimo centre. Tačiau daug kas susiduria su problema, kai nešiojamojo kompiuterio baterija ima išsikrauti greičiau nei turėtų arba visai nelaiko įkrovos. Tokie atvejai ne tik trukdo mūsų darbui, bet ir verčia nerimauti dėl pačio kompiuterio ilgaamžiškumo. Kai kam jis gali pasidaryti ir apskritai nebetinkamas naudoti.

Pasižiūrėkime, kodėl taip yra ir kokios greito išsikrovimo problemos sprendimų galimybės.

Jūsų baterija neišvengiamai „atitarnavo“

Viena dažniausių kaltininkių dėl greitai išsikraunančio akumuliatoriaus yra baterijos senatvė. Vienoje dažnai cituojamoje „Battery University“ bei „New York Times“ ataskaitoje teigiama, kad tipinis nešiojamojo kompiuterio akumuliatorius turi atlaikyti nuo maždaug apie 500 įkrovimo ciklų.

Po to jo talpa gali sumažėti (vyksta degradacija), todėl natūraliai sutrumpėja akumuliatoriaus veikimo laikas. Senstant akumuliatoriui, degradacija tik gilėja ir mažėja jo efektyvumas. Jei naudojate senesnius nešiojamuosius kompiuterius, patikrinkite, kiek įkrovimo ciklų akumuliatorius jau buvo įkrautas. Jei jis artėja prie ribos ar ją peržengė, gali būti reikalingas specializuotas Laptopfix“ remontas problemai spręsti.

Taip pat reikėtų riboti įkrovimo – iškrovimo ciklų skaičių įrenginį kraunant kai baterijos lygis pasiekia ~50 %, kartais leidžiant išsikrauti iki ~20 %. Taip labiausiai tausojamas resursas.

Fone arba nepastebimai veikia daug resursų „valgančios“ aplikacijos

Nešiojamajame kompiuteryje naudojamos programos gali turėti didelę įtaką akumuliatoriaus veikimo trukmei. Kai kurios programos, ypač tos, kurios naudoja daug resursų, gali atsiliepti trumpalaikiam ir ilgalaikiam akumuliatoriaus veikimui

Perteklinai invazinės background tipo programos arba nuolat įjungtas didelio našumo (angl. gaming arba high performance) režimai gali sunaudoti daugiau energijos. Žurnale „Computer World“ paskelbtame tyrime atskleista, kad intensyvus multi-taskinimas, pavyzdžiui, kelių programų naudojimas tuo pat metu ar daugybė atidarytų naršyklės skirtukų gali sumažinti nešiojamojo kompiuterio akumuliatoriaus veikimo trukmę iki 50 %.

Reguliariai stebėdami nešiojamojo kompiuterio užduočių tvarkyklę arba įjungtų programų sąrašą, galite sužinoti, kurios aplikacijos naudoja daugiausiai energijos. Išjungus nereikalingas programas arba perjungus jas į energiją taupančius režimus, padėtis gali pastebimai pasikeisti.

Nepalankios oro sąlygos

Aplinkos veiksniai, į kuriuos dažnai neatsižvelgiama, taip pat gali turėti įtakos akumuliatoriaus veikimui. Ekstremalios temperatūros – karštis ar šaltis daro didelę įtaką akumuliatoriaus gebėjimui optimaliai veikti.

Pagal oficialias „Apple“ rekomendacijas, jų laptopai geriausiai veikia temperatūros rėžiuose maždaug nuo 16° iki 22° C temperatūroje. Panašiai yra ir su kitų gamintojų įrangą. Dėl to  vengti nešiojamąjį kompiuterį laikyti ant tiesioginių saulės spindulių bei šaltoje patalpoje.

Be to, įsitikinkite, kad nešiojamojo kompiuterio ventiliacijos angos nėra užblokuotos. To reikia jo aušinimuisi.

PR

Naujienos iš interneto