Pagrindinis puslapis Lietuva Knygnešio dieną pradėti Vytauto Gedgaudo skaitymai Vilniaus universitete

Knygnešio dieną pradėti Vytauto Gedgaudo skaitymai Vilniaus universitete

Knygnešio dieną pradėti Vytauto Gedgaudo skaitymai Vilniaus universitete

Vytauto Gedgaudo skaitymus pradėjo D. Pancerovas. LŽS skyriaus nuotrauka

Angelina Liaudanskienė, www.voruta.lt

Knygnešio dieną Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete pradėtas Vytauto Gedgaudo skaitymų ciklas  „Pokalbiai apie žurnalistiką: misija, vertybės, kūryba“.

Simboliška, kad pirmasis skaitymų renginys – susitikimas su 2018 metų  V. Gedgaudo premijos laureatu, žurnalistu Dovydu Pancerovu, premijuotu už knygą „Kiborgų žemė“, kurioje pasakojama apie Maidano revoliuciją ir karą Ukrainoje prieš aštuonerius metus.  Simboliška ir tai, kad V. Gedgaudo skaitymai pradėti Vilniaus universitete, kur buvo aptartos kokybiškos žurnalistikos aktualijos, žurnalisto profesijos ypatumai su Komunikacijos fakulteto žurnalistikos specialybės studentais.

LŽS Vilniaus skyriaus pirmininkė, doc. dr. Jolanta Mažylė sakė, kad V. Gedgaudo skaitymai šiemet vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose. V. Gedgaudo kūrybos tyrinėtojos manymu, šiuo metu itin svarbus ir reikalingas yra atviras, nuoširdus pokalbis apie žurnalistikos misiją ir vertybes, kokybišką žiniasklaidą ne tik akademinėje erdvėje, tačiau būtina apie tai kalbėti ir kalbėtis įvairiose auditorijose, su plačiąja visuomene. Susitikimai vyks su V. Gedgaudo premijos laureatais, žinomais žurnalistais ir publicistais.

Lietuvos žurnalistų sąjunga  ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija šiais Vytauto Gedgaudo  atminimo metais ketina surengti ciklą renginių, kuriais ne tik būtų prisiminta Lietuvos žurnalistika ir kultūros istorijos faktai pasaulio įvykių kontekstuose, tačiau manoma, kad šių dienų realijose ypatingai svarbu aktualizuoti iškilaus žurnalisto ir redaktoriaus idėjas, kurios visada buvo siejamos su žurnalistikos kokybe, atskaitingumu visuomenei, bendruomenei ir saviraiškos laisve.

Pagerbdami V. Gedgaudo  110-ąsias gimimo metines Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacija 2022-uosius paskelbė atminimo metais.