Pagrindinis puslapis Istorija „KGB ir LKP archyvai – Lietuvai!: slaptųjų archyvų integravimas į Lietuvos valstybės archyvų sistemą“

„KGB ir LKP archyvai – Lietuvai!: slaptųjų archyvų integravimas į Lietuvos valstybės archyvų sistemą“

„KGB ir LKP archyvai – Lietuvai!: slaptųjų archyvų integravimas į Lietuvos valstybės archyvų sistemą“

www.voruta.lt

2021 m. minint Lietuvos archyvų šimtmetį, Lietuvos ypatingasis archyvas parengė virtualią parodą, skirtą apžvelgti LKP ir KGB archyvų integravimui į Lietuvos valstybinių archyvų sistemą.

1990 m. kovo 11 d. atkūrus Lietuvos valstybės nepriklausomybę, vienas svarbiausių Lietuvos archyvų sistemos uždavinių buvo slaptųjų Lietuvos SSR valstybės saugumo komiteto (KGB) ir Lietuvos komunistų partijos (LKP) archyvų integravimas į valstybinių archyvų struktūrą.

1990 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos valstybės nuosavybėn buvo perimtas LKP archyvas, o 1991 m. rugpjūčio 23 d. nutraukus SSRS KGB padalinio Lietuvoje veiklą, pradėtas KGB dokumentų perėmimas valstybiniam saugojimui. 1995 m. spalio 10 d. Lietuvos SSR KGB, Lietuvos SSR vidaus reikalų ministerijos (MVD) ir LKP dokumentams saugoti  buvo įsteigtas Lietuvos ypatingasis archyvas.

Parodoje skelbiami dokumentai ir nuotraukos saugomos Lietuvos ypatingajame archyve, Lietuvos centriniame valstybės archyve, Lietuvos valstybės naujajame archyve, Lietuvos Respublikos Seimo archyve ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos archyve.

Su paroda galima susipažinti Lietuvos ypatingojo archyvo interneto svetainėje  http://www.archyvai.lt/lt/lya/virtuali-paroda-kgb-nkgp.html arba paskyroje Facebook socialiniame tinkle  https://www.facebook.com/lietuvosypatingasisarchyvas/.

Parodos kuratorė Lietuvos ypatingojo archyvo LKP dokumentų skyriaus vedėja Nijolė Maslauskienė.

Lietuvos ypatingojo archyvo informacija

Naujienos iš interneto