Pagrindinis puslapis Istorija Kaune perlaidoti buvusio tarpukario Lietuvos ministro pirmininko J.Tūbelio dukros palaikai

Kaune perlaidoti buvusio tarpukario Lietuvos ministro pirmininko J.Tūbelio dukros palaikai

alkas.lt

Trečiadienį, spalio 15 dieną, Kauno Panemunės kapinėse buvo perlaidoti Lietuvos išeivijos JAV kultūros veikėjos, ilgamečio tarpukario Lietuvos ministro pirmininko Juozo Tūbelio dukros Marijos Tūbelytės-Kuhlmann palaikai.

Perlaidojimo ceremonijoje dalyvavo vienintelis velionės sūnus Peteris Kuhlmannas su žmona, kiti giminės, artimieji, draugai, Lietuvos prezidento A. Smetonos šeimos nariai, Kauno miesto savivaldybės atstovai, Kauno dailės ir Rokiškio Juozo Tūbelio gimnazijų mokiniai ir mokytojai.

„Aš džiaugiuosi, kad mano mama grįžo į savo tėvynę. Tai buvo mano mamos paskutinis noras būti palaidotai kartu su mano seneliu Juozu Tūbeliu. Mama mylėjo Lietuvą ir buvo jos patriotė. Taip pat ir pats džiaugiuosi čia apsilankęs“, – teigia velionės sūnus P.Kuhlmann.

„M. Tūbelytė-Kuhlmann buvo nepaprastai šviesus, kūrybingas, mylintis Lietuvą žmogų. Marija puikiai suprato, kad buvimas Tūbelių šeimos atstovais yra ne privilegija, o didelis įpareigojimas. Marija buvo priversta palikti sovietų okupuotą Lietuvą ir išvykti į JAV, tačiau Lietuvos nepamiršo ir pristatinėjo pasauliui Lietuvos istoriją, jos politinę situaciją būnant okupuotai Sovietų Sąjungos“, – kalbėjo Kauno miesto mero patarėjas Zenonas Abramavičius.

M. Tūbelytė-Kuhlmann buvo dailininkė, rašytoja, poetė. 1940 m. kartu su motina Jadvyga Tūbeliene po tėvo J. Tūbelio mirties išvyko į JAV. Po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo, kol leido sveikata, lankėsi Lietuvoje. Moteris mirė 2014 m. gegužės 3 d. JAV, sulaukusi 90-ties metų amžiaus.