Kartu kovoje prieš Maskvos imperializmą: tada ir dabar

Kartu kovoje prieš Maskvos imperializmą: tada ir dabar

Rugsėjo 8 d. Vilniaus miesto rotušėje įvyks tarptautinė konferencija skirta Oršos mūšio metinėms „Kartu kovoje prieš Maskvos imperializmą: tada ir dabar“. Konferencijos metu dalyviai aptarinės istorines pamokas ir gilinsis į Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą keliamus iššūkius.

Pergalė Oršos mūšyje įrodo, kaip svarbu yra suvienyti pajėgas ir bendradarbiauti norint atremti Maskvos imperialistinę agresiją. Ši pergalė padėjo stabilizuoti padėtį rytuose, o Lietuva įtvirtino savo poziciją, kaip Vakarų civilizacijos gynybos bastionas. Oršos mūšio metu lietuviai kartu su sąjungininkais sutriuškino žymiai gausesnes maskvėnų pajėgas, panaudodami apgaulingą manevravimą, artilerijos pasalą, kompleksišką persikėlimą per vandens kliūtį naudojant pontoninius tiltus.

Pranešimus konferencijoje skaitys Oleksiy Arestovych, Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas, JAV gynybos atašė Lietuvoje plk. ltn. Stephanie Lynn Baugh ir prof. Valdas Rakutis, istorikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys.

Antroje konferencijos dalyje vyks diskusija, kurioje dalyviai dalinsis įžvalgomis apie pasiruošimą karui, piliečių įsitraukimą į šalies gynybą ir kaip agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje mato ir supranta kitos šalys.

Konferencija vyks anglų kalba. Stebėti tiesiogiai galite čia: https://youtu.be/ss2cy-HVl3E

Pasibaigus konferencijai, kviečiame gyvai stebėti Garbės sargybos kuopos karių ir Lietuvos kariuomenės orkestro eiseną nuo Aušros vartų iki Valdovų rūmų.

Oršos mūšio minėjimo renginio organizatoriai: LR Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

kam.lt inf.

Naujienos iš interneto