Pagrindinis puslapis Lietuva Karo akademijoje planuojama Baltijos karinė konferencija

Karo akademijoje planuojama Baltijos karinė konferencija

Karo akademijoje planuojama Baltijos karinė konferencija

www.voruta.lt

Kovo 16–17 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vėl vyks daug dėmesio ir pasaulyje žinomų pranešėjų sulaukusi Baltijos karinė konferencija. Joje tradiciškai didžiausias dėmesys bus skiriamas Baltijos šalių regiono saugumo ir gynybos temoms aptarti.

„Ši konferencija – unikalus renginys krašto apsaugos sistemos darbuotojams, gynybos ekspertams ir kitiems kviestiniams dalyviams, pasirengusiems dalytis savo idėjomis, žiniomis ir įžvalgomis apie mūsų regiono gynybą. Siekiame stiprinti NATO ir partnerių šalių ekspertų dėmesį Baltijos regiono saugumui, o šiais metais skatinsime juos aptarti ir visuomenės vaidmenį gynyboje“, – apie renginio svarbą ir išskirtinumą sako Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius.

2020 m. Baltijos karinėje konferencijoje užsienyje ir Lietuvoje gerai žinomi gynybos ir saugumo ekspertai – karininkai, akademikai, gynybos politikos formuotojai – dalysis savo įžvalgomis ir mintimis apie regiono pokyčius, šalių kariuomenėms kylančius iššūkius ir efektyviausius jų sprendimo būdus. Renginio tema –visuotinės gynybos daugiasritiškumas (angl. Multi-Domain Nature of Total Defence) – skatins ypač daug dėmesio skirti klausimams, susijusiems su aktyvesniu visuomenės įsitraukimu į krašto gynybos reikalus.

„Tema labai aktuali. Kylančios grėsmės yra daugiasritės – ne tik kinetinės, bet ir kibernetinės, taip pat dezinformacija, ekonominis spaudimas, ginklu paverstas energijos tiekimas, Rusijos piktybinės įtakos potencialas Baltarusijoje ir t. t. Taigi NATO, tarp jų ir mūsų sąjungininkai baltai, privalo būti pasiruošusi užtikrinti atgrasymą įvairiausių grėsmių atveju“, – apie konferencijai parinktos temos aktualumą kalba jos dalyvis, Europos politikos analizės centro ekspertas ats. gen. ltn. Benas Hodžesas (Ben Hodges).

Konferencijoje dalyvauti pakviesti svečiai – krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Gintautas Zenkevičius ir kiti Lietuvos kariuomenės aukšto rango atstovai, šalyje reziduojantys diplomatai. Pranešimus skaitys JAV Nacionalinio karo koledžo, Nacionalinio gynybos universiteto profesorius dr. Ričardas D. Hukeris (Richard Hooker), Europos politikos analizės centro ekspertas ats. gen. ltn. Benas Hodžesas ir kiti pasaulinio lygio įvairių sričių specialistai.

Ši konferencija – kertinė tarptautinio renginio „Vilniaus saugumo forumas“ dalis. Ja siekiama stiprinti tarptautinės visuomenės dėmesį Baltijos regionui, plėsti NATO valstybių narių ir šalių partnerių gynybos ekspertų bendradarbiavimą, tobulinti KAS personalo kompetencijas, skatinti informatyvias diskusijas krašto apsaugos ateičiai svarbiomis temomis.

Naujienos iš interneto