Kaip veikia elektrinio dviračio akumuliatorius, variklis?

Kaip veikia elektrinio dviračio akumuliatorius, variklis?

Nuo dviračio akumuliatoriaus priklauso elektrinio dviračio veikimo nuotolis, t. y. kiek galite nuvažiuoti vienu įkrovimu. Akumuliatoriaus talpa matuojama vatvalandėmis (Wh), o didesnė talpa reiškia didesnį nuvažiuojamą atstumą. Rinkdamiesi elektrinį dviratį, būtinai atsižvelkite į tai, kam jį ketinate naudoti ir kokį atstumą planuojate nuvažiuoti reguliariai.

Šiandien daugumoje elektrinių dviračių naudojami ličio jonų akumuliatoriai, kurie yra lengvi, efektyvūs ir ilgaamžiai. Šios baterijos taip pat pasižymi dideliu energijos tankiu, t. y. mažame ir kompaktiškame akumuliatoriuje galima sukaupti daug energijos. Dėl to elektriniai dviračiai gali nuvažiuoti nemažą atstumą, o neapsunkinti jūsų.

Įkrauti elektrinio dviračio akumuliatorių labai paprasta. Galite tiesiog įjungti jį į standartinį elektros lizdą ir leisti įkrauti per naktį. Kai kurie elektriniai dviračiai netgi turi nuimamus akumuliatorius, kad galėtumėte juos įkrauti viduje. Tobulėjant akumuliatorių technologijoms, gerokai pagerėjo įkrovimo laikas, todėl dabar galite tikėtis, kad akumuliatorius bus visiškai įkrautas vos per kelias valandas.

Kalbant apie elektrinių dviračių akumuliatorius, svarbus aspektas yra jų tarnavimo laikas. Kaip ir bet kurio kito įkraunamo akumuliatoriaus, laikui bėgant jo talpa pradės mažėti. Tačiau tinkamai prižiūrint ir eksploatuojant kokybišką elektrinio dviračio akumuliatorių galima eksploatuoti kelerius metus, kol jį reikės keisti.

Taigi, ieškodami elektrinio dviračio, būtinai atkreipkite dėmesį į akumuliatoriaus specifikacijas. Atsižvelkite į akumuliatoriaus talpą, įkrovimo laiką ir tarnavimo trukmę, kad įsitikintumėte, jog jis atitinka jūsų konkrečius poreikius. Turėdami patikimą ir kokybišką akumuliatorių, galėsite lengvai mėgautis ilgomis kelionėmis ir tyrinėti naujus horizontus.

Variklis: Elektros energijos pavertimas judesiu

Dabar, kai aptarėme akumuliatorių, pereikime prie kito esminio elektrinių dviračių komponento – variklio. Variklis akumuliatoriuje sukauptą elektros energiją paverčia judesiu ir lengvai varo jus į priekį.

Elektriniai dviračiai paprastai naudoja bešepetėlinius elektros variklius, kurie, palyginti su tradiciniais šepetėliniais varikliais, turi keletą privalumų. Bešepetėliniai varikliai yra efektyvesni, tylesni ir reikalauja mažiau priežiūros. Jie taip pat užtikrina sklandesnį pagreitį ir geresnį bendrą našumą.

Variklio galia matuojama vatais (W), o elektrinių dviračių varikliai paprastai būna nuo 250 W iki 750 W. Kuo galingesnis variklis, tuo greičiau ir lengviau galima važiuoti dviračiu, ypač įveikiant stačias įkalnes ar nelygias vietoves. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad daugelyje šalių leistina variklių, skirtų naudoti keliuose, riba yra 250 W.

Variklis yra prijungtas prie dviračio pavaros, kurią sudaro pedalai, pavaros ir grandinė. Kai pradedate minti pedalus arba įjungiate akceleratoriaus pedalą, variklis įsijungia ir suteikia papildomos galios. Priklausomai nuo dviračio režimo, tai vadinama pagalbine pedalų pagalba arba elektrine pagalba.

Dauguma elektrinių dviračių turi kelis pagalbos lygius, todėl galite pasirinkti, kiek galios norite, kad variklis suteiktų. Taip lengva reguliuoti pagalbos lygį pagal savo pageidavimus arba vietovę, kuria važiuojate.

Kalbant apie techninę priežiūrą, elektrinių dviračių varikliai reikalauja palyginti nedaug priežiūros. Jų nereikia keisti alyvos ar derinti kaip tradicinių vidaus degimo variklių. Tačiau, norint užtikrinti optimalų variklio veikimą, svarbu, kad variklis ir jį supantys komponentai būtų švarūs ir be šiukšlių. Kilus nesklandumams užsukite į dviračių servisą Vilniuje Dviraciuarena.lt – profesionaliai padės susitvarkyti su dviračių problemomis.

Apskritai variklis yra labai svarbi bet kurio elektrinio dviračio sudedamoji dalis, nes jis yra atsakingas už sukauptos elektros energijos pavertimą judesiu. Galingas variklis kartu su tinkamo lygio pagalbiniu varikliu gali labai pagerinti jūsų važiavimo patirtį.

PR

Naujienos iš interneto