Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kaip teikiamos SEO paslaugos

Kaip teikiamos SEO paslaugos

Kaip teikiamos SEO paslaugos

PR

SEO paslaugos – tai svetainės iškėlimas Google natūralioje paieškoje pagal tai svetainei svarbius raktinius žodžius. Jos turi savo etapus, per kuriuos atliekami vieni ar kiti darbai. Darbų seka gali minimaliai skirtis, bet dažniausiai išlieka panaši. Tokia SEO darbų seka vadovaujasi dauguma agentūrų ir laisvai samdomų specialistų. Patys darbai gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų, priklausomai nuo konkurencijos toje rinkoje.

 

SEO agentūros pasirinkimas

 

Pačioje pradžioje labai svarbu atsirinkti rimtą SEO agentūrą ar laisvai samdomą specialistą. Deja, rinkoje pasitaiko nesąžiningų darbuotojų, kurie savo darbą atlieka ne visada kokybiškai. Todėl reiktų pasikalbėti su būsimu specialistu, pasiklausti kokius raktinius žodžius jau yra iškėlęs. Taip pat galima paprašyti ir kitų klientų atsiliepimų ar pasiklausinėti kolegų – galbūt jie turės ką rekomenduoti.

Atkreipkite dėmesį ar SEO agentūra pati yra išsikėlusi savo interneto svetainę pagal bent keletą raktinių žodžių Google pirmame puslapyje. Tokių kaip „seo agentūra“, „seo specialistas“, „seo paslaugos“, „seo optimizavimas“, „seo optimizacija“, „seo“ ir panašius.

 

Raktažodžių analizė

 

Tam, kad išsiaiškinti kaip jūsų potencialūs klientai veda į Google paiešką, ieškodami jūsų įmonės teikiamų paslaugų ar prekių, reikia paruošti raktinių frazių analizę. Lentelėje matysite skirtingas žodžių kombinacijas su paieškų skaičiumi per mėnesį Google paieškos sistemoje. Turėdami šią informaciją, galėsite pervadinti savo pagrindinių paslaugų ir prekių vidinius puslapius. Juk optimizuojant svarbu, kad būtų daugiausiai ieškomi raktažodžiai.

 

Vidinis SEO

 

Vykstant SEO paslaugoms, techninis darbas pradedamas nuo pačios svetainės optimizacijos. Vidinis SEO – tai norimos išsikelti svetainės sutvarkymas pagal Google keliamus reikalavimus. Baziniai vidinio optimizavimo darbai yra šie: vidinių puslapių antraščių sutvarkymas, meta title‘ų ir meta description‘ų sukūrimas, nuotraukų suspaudimas ir aprašymas, tekstų vidiniams puslapiams parašymas ir patalpinimas, vidinių nuorodų (linkų) sudėjimas vidiniuose puslapiuose, kurie nukreipia į kitus vidinius puslapius, svetainės žemėlapio sudarymas, krovimosi greičio konfigūracija, HTTPS versijos aktyvavimas, išeinančių nuorodų į autoritetingas svetaines sudėliojimas.

 

Išorinis SEO

 

Po svetainės techninių darbų seka išorinis SEO. Paprastai kalbant – tai nuorodų tinklo sukūrimas, kur nuorodos patalpintos skirtinguose puslapiuose veda į jūsų optimizuojamą svetainę. Tokiu būdu Google duodamas signalas, kad svetainė į kurią veda daug vertingų nuorodų yra svarbi ir ją reikia reitinguoti paieškos rezultatuose aukštose pozicijose. Atminkite, kad išorinės nuorodos SEO paslaugų procese gali būti ne tik naudingos bet ir žalingos – nuo pastarųjų pozicijos gali nukristi žemyn. Todėl išorinį SEO reiktų atlikti ypač atsargiai.

Pradėti savo nuorodų tinklo kūrimą reiktų nuo profilių populiariuose socialiniuose tinkluose sukūrimo – aprašyme galima nemokamai patalpinti nuorodą į savo svetainę. Taip pat rekomenduojama užsiregistruoti pagrindiniuose įmonių, svetainių kataloguose – juose taip pat galima pasitalpinti nuorodas. Dauguma tokių katalogų yra nemokami.

 

Konkurentų veiksmų sekimas

 

Konkurentų svetainių SEO veiksmų sekimas – viena efektyviausių strategijų. Atlikdami ją, galite gauti papildomų idėjų naujiems raktiniams žodžiams, sužinoti, kokias atgalines nuorodas turi jūsų konkurentai. Yra specialūs mokami įrankiai, kurių pagalba galite surasti dalį jūsų konkurentų turimų nuorodų šaltinių. Tikėtina, kad dėl tų turimų nuorodų konkurentų puslapiai yra rodomi aukščiau Google paieškoje. Tad, kodėl gi neįsidėjus panašių nuorodų ir jūsų tinklapiui?

Google Alerts galite užsiregistruoti ir būti informuojami elektroniniu paštu, kai kažkuris iš jūsų konkurentų patalpins SEO straipsnį internete jus dominančia tematika.

 

Blogo rašymas

 

Jeigu jūsų verslo nišoje yra daug raktinių frazių, kurios turi nemažai paieškų Google, raktažodžių analizės lentelės neištrinkite, o pasilikite ateičiai. Ilgesniems raktažodžiams (long tail keywords) gerai tinka blogo straipsnių rašymas. Publikuodami naujus straipsnius aktualiomis jūsų versle temomis ne tik padėsite išspręsti skaitytojų problemas, sužinoti naujienas, bet ir galite tuos raktinius žodžius išsikelti į aukštas pozicijas natūralioje paieškoje.

Tam, kad gautumėte papildomą lankytojų srautą į jūsų svetainę, skelbkite naujai parašytus blogo straipsnius socialinių tinklų paskyrose. Tokiu būdu jūsų žinutė sklis pakankamai plačiai.

Šiame straipsnyje glaustai surašyti pagrindiniai darbai, vykstantys atliekant SEO paslaugas. Tai yra gidas, kuris turėtų nukreipti tinkama linkme SEO naujokus. Į optimizavimo darbus reikia žiūrėti atsargiai ir nepamiršti, kad turinys ir pati svetainė visų pirma yra kuriama realiems žmonėms, o ne Google algoritmui.

Apie SEO paslaugas plačiau galite paskaityti Digital Star svetainėje.

Digital Star internetinio marketingo agentūra

Vilnius

Info(eta)digitalstar.lt

+37060695954