Kaip sukurti minimalistinę ir modernią sodo aplinką?

Kaip sukurti minimalistinę ir modernią sodo aplinką?

Per pastaruosius kelerius metus minimalizmas tapo populiariu sodo įrengimo leitmotyvu. Vis dažniau galima išvysti namų modernius minimalistinius sodus. Jei jums įdomu, kokių savybių šis stilius turi ir kokie augalai tinka tokiai koncepcijai, esate tinkamoje vietoje. Pristatome, kaip sukurti subtilų modernų sodą.

Šiuolaikinių minimalistinių sodų bruožai

Minimalistiniai sodai pirmiausia išsiskiria savo estetika. Tai erdvės be netvarkos, kur lengva atsipalaiduoti ir nusiraminti. Leitmotyvas yra paprastumas – šio stiliaus atveju mažiau yra daugiau. Geometrinės formos ir simetrija – kitos šiuolaikinių sodų savybės, kurias verta prisiminti kuriant minimalistinius gėlynus. Soduose atsiranda vienalytės augalų grupės, paprasti ir itin įmantrūs vazonai sodo gėlėms, prižiūrėta veja. Visa erdvė elegantiška. Veltui ten ieškoti daugybės papuošalų ir aksesuarų. Sodas sukuria darnią visumą su pastato struktūra ir fasadu.

Kam tinka modernus minimalistinis sodas?

Ar vertinate funkcionalias ir paprastas erdves? Modernus sodas kaip tik jums. Jis taip pat puikiai tiks žmonėms, kurie neturi daug laiko prižiūrėti sodą. Puikiai dera prie modernios namo architektūros ir paprastų tvorų. Pasirodo, minimalizmo galima diegti ir didelėse erdvėse, ir mažuose sklypuose. Tačiau šis stilius ne kiekvieno skoniui. Žmonėms, mėgstantiems spalvingų gėlių aplinką, nerūpestingai augančius krūmus ir daugybę sodo niekučių, modernus minimalistinis sodas netiks.

Augalai minimalistiniame sode

Minimalistinio stiliaus sodo augmenija turi būti labai gerai apgalvota. Viena vertus, augalų turėtų būti mažai, kita vertus, jų turėtų pakakti, kad tinkamai užpildytų erdvę. Kalbant apie konkrečias rūšis, yra daug laisvės. Tačiau reikia nepamiršti, kad į sodą neįvesite per daug spalvų ir augalų rūšių – tai gali sutrikdyti minimalizmo sampratą.

Minimalistinio sodo planavimas

Šiuolaikiniai minimalistiniai sodai – tai erdvės, kuriose karaliauja simetrija.

  • Prieš pradėdami dirbti, suprojektuokite savo namų erdvę ant popieriaus lapo.
  • Padalinkite sodą į konkrečias zonas, nurodydami vietą terasai arba poilsio zoną su, pavyzdžiui, gultais.
  • Pažymėkite vietas, kurias skirsite minimalistiniams gėlynams ar alpinariumui.
  • Rinkitės geometrines formas sodinimui, laikykitės vienos formos. Jei laikotės stačiakampio ar kvadratinio sodo išdėstymo plano, įeiti į apskritimus nebus gera mintis.

PR

Komentarų sekcija uždaryta.

Naujienos iš interneto