Kaip išvengti akumuliatoriaus išsikrovimo ir kaip jį tinkamai pakrauti

Kaip išvengti akumuliatoriaus išsikrovimo ir kaip jį tinkamai pakrauti

Automobilio akumuliatorius yra paprasta ir palyginti nebrangi detalė, tačiau ji yra būtina transporto priemonei. Jei akumuliatorius išsikrovęs – transporto priemonė nevažiuoja.

O tai visada nutinka pačiu netinkamiausiu metu. Tad, kaip išvengti akumuliatoriaus išsikrovimo ir kaip tinkamai jį pakrauti?

Kaip išvengti akumuliatoriaus išsikrovimo?

  • Žinokite savo automobilio akumuliatoriaus tarnavimo amžių

Akumuliatoriai pagal automobilį tarnauja nuo trejų iki penkerių metų. Turite žinoti savo akumuliatoriaus amžių, kad galėtumėte jį pakeisti, kol jis nesugedo. Šią informaciją galite rasti ant akumuliatoriaus etiketės.

  • Atkreipkite dėmesį į išsikraunančio akumuliatoriaus simptomus

Kartais galite pastebėti, kad pasukus uždegimo raktelį variklis užsiveda lėtai. Tai gali būti ženklas, kad akumuliatorius tuoj išsikraus. Kitas patikros būdas – įjungti priekinius žibintus, kai variklis neveikia. Jei priekiniai žibintai atrodo neryškūs, gali būti, kad jūsų akumuliatorius jau baigia išsekti.

  • Reguliariai atlikite akumuliatoriaus diagnostiką techninės priežiūros centre

Automobilių serviso specialistai gali diagnozuoti ir tiksliai nustatyti jūsų akumuliatoriaus būklę. Jei nežinote akumuliatoriaus pagaminimo datos ir nesate tikri, ar jis tinkamai veikia, paprasčiausia kreiptis į specialistus.

Akumuliatoriaus įkrovimas – savarankiškai ir saugiai

Jei akumuliatorius išsikrovė iki nulio, galite pabandyti susitvarkyti patys. Efektyviausias būdas – įkrauti jį įkrovikliu. Jei tokį turime, įkrauti akumuliatorių nebus problema. Tereikia prisiminti kelis svarbius dalykus ir imtis atitinkamų atsargumo priemonių.

Pirmas žingsnis – pažvelgti į mūsų automobilio vadovą. Taip yra todėl, kad naujesniuose automobiliuose nereikalaujama išimti akumuliatoriaus įkrovimui. Tačiau jei rasime tokias gamintojo rekomendacijas, galime šios užduoties imtis patys. Visą procesą pradedame atsukdami gnybtus – pirmiausia atjungiame neigiamą (pažymėtą juoda spalva), tada teigiamą (raudoną). Iš kai kurių senesnių modelių akumuliatorių taip pat reikės išimti saugiklius. Dar reikėtų patikrinti, ar jis nėra papildomai prisuktas varžtais. Jei esame tikri, kad atjungėme visus tvirtinimo elementus, galime išimti akumuliatorių ir padėti jį į saugią vietą.

Norėdami įkrauti akumuliatorių, atitinkamai sujungiame įkroviklio gnybtus – pirmiausia raudonąjį gnybtą prie teigiamo gnybto, pažymėto „+“, o tada juodos spalvos gnybtą prie neigiamo gnybto, pažymėto „-„. Dabar prijungiame įkroviklį prie lizdo ir nustatome atitinkamą srovę bei įkrovimo įtampą (tinkamą mūsų akumuliatoriui). Kartkartėmis patikriname įkrovos būklę – jei ji jau tinkama, atjungiame maitinimo šaltinį.

PR

Naujienos iš interneto