Pagrindinis puslapis Lietuva Reklama Kaip išsirinkti vietą nuotekų valymo įrenginiui?

Kaip išsirinkti vietą nuotekų valymo įrenginiui?

Biologinis valymo įrenginys be abejonės yra vienas iš geriausių sprendimų individualiam buitinių nuotekų tvarkymui. Jis pasižymi aukštu efektyvumu, yra ekonomiškas ir lengvai prižiūrimas. Taigi įsigijus tokį gaminį galima pamiršti daugelį su nuotekų tvarkymu susijusių rūpesčių. Viena iš pirmųjų užduočių nusprendus įsigyti biologinį valymo įrenginį yra jam tinkamos vietos parinkimas. Ką tokiu atveju vertėtų žinoti?

1. Vadovavimasis techniniu projektu

Biologinio nuotekų valymo įrenginio vieta turėtų būti parenkama, atsižvelgiant į statinio techninį projektą. Visgi toks turimas ne visada. Tokiu atveju šį projektą reikėtų parengti, vadovaujantis STR 2.02.09:2005 „Vienbučiai ir dvibučiai gyvenamieji pastatai“ 2 priedu. Tam, kad viskas būtų atlikta tinkamai, rekomenduojama kreiptis į specialistus. Jie puikiai išmano Lietuvoje galiojančias normas, standartus, taisykles ir kitus aspektus, todėl gali greitai ir sklandžiai parengti reikalavimus atitinkantį statinio techninį projektą.

2. Atstumų įvertinimas

Renkantis vietą nuotekų valymo įrenginiui, taip pat derėtų atsižvelgti ir į atstumą iki kito sklypo ribos. Svarbu, kad jis būtų ne mažesnis nei 3 metrai. Kitu atveju reikia gauti raštišką besiribojančios teritorijos savininko ar valdytojo sutikimą. Jei sklype yra šachtinis šulinys, reikėtų atsižvelgti ir šį objektą. Jo atstumas iki valymo įrenginio turėtų būti ne mažesnis nei 15 metrų.

3. Patogus perteklinio dumblo pašalinimas

Laikui bėgant biologiniame nuotekų valymo įrenginyje atsiranda perteklinio dumblo, kurį reikia pašalinti. Tai atliekama asenizacine mašina. Tam, kad ši pasiektų valymo įrenginį, vieta, kurioje jis sumontuotas, turėtų būtų patogiai privažiuojama. Priešingu atveju individualios nuotekų valyklos priežiūra gali tapti kur kas sudėtingesnė.

4. Valymo įrenginio dangčio pasirinkimas

Nuo valymo įrenginio vietos priklauso ir jo dangčio pasirinkimas. Ši gaminio dalis gali būti skirtingų tipų. Miestams plečiantis vis labiau populiarėja nuotekų valymo įrenginiai su siauresniu 650 mm dangteliu (juos gamina ir UAB „Feliksnavis“). Toks pasirinkimas leidžia vizualiai sutaupyti sklypo ploto.

Norintiems nuotekų valymo įrenginį montuoti žalioje vejoje patariama rinktis standartinį 1000 mm skersmens dangtį iš gelkauto, kuris yra žalios spalvos. Jis susilies su aplinka ir bus mažiau pastebimas. Ten, kur planuojama kloti trinkeles, labiausiai tiks perėjimas po važiuojamąją dalimi. Tokio tipo dangtis yra itin tvirtas, todėl ant jo galima ne tik lipti, bet ir važiuoti automobiliu.

Tikimės, kad pasinaudojus šiais patarimais taps lengviau išsirinkti nuotekų valymo įrenginiui tinkamiausią vietą. Na, o jei vis tiek manote, kad jums reikalinga pagalba, visada galite pasikonsultuoti su profesionalais.

PR