Kaip apsiskaičiuoti investicijų grąžą?

Kaip apsiskaičiuoti investicijų grąžą?

Tiek mūsų šalyje, tiek visame pasaulyje investavimas populiarėja vis labiau. Be jokios abejonės, taip nutinka visai ne be reikalo. Bėgant laikui, pinigai paprasčiausiai nuvertėja. Dėl šios priežasties dauguma asmenų ieško būdų, kaip galėtų įdarbinti savo santaupas. Visgi, renkantis geriausią investicijų variantą, svarbu apsiskaičiuoti galimą grąžą.

Tačiau, dauguma žmonių nė nenumano, kaip tai padaryti tinkamai. Tad, į ką reikėtų atsižvelgti skaičiuojant?

Investicijų grąža

Investicijų grąža (arba dar kitaip – ROI) yra finansinis rodiklis, padedantis įvertinti grąžos tikimybę. Tai itin naudinga tuomet, kai mėginate apsispręsti, kurią platformą, įmonę ar fondą derėtų pasirinkti. Visgi, egzistuoja nemažai skirtingų rodiklių bei metodikų, kurios gali tą grąžą įvertinti. Tad, itin svarbu atsižvelgti į konkrečią sritį. Pavyzdžiui, galima pasirinkti vidinės grąžos normą (IRR) arba nuosavo kapitalo grąžą (ROE). Tačiau, kaip jau minėjome kiek anksčiau, metodikų egzistuoja gerokai daugiau. Visgi, manoma, jog matematiškai tiksliausia yra IRR. Kita vertus, svarbu teisingai nurodyti visus skaičius.

Kaip apskaičiuoti?

Skaičiuojant investicijų grąžą reikėtų atsižvelgti į kelis esminius aspektus. Pirmiausiai, nemažai priklauso nuo to, kokią sumą investuojate. Taipogi, svarbu atsižvelgti į tai, kokią procentinę metinę grąžą siūlo tam tikri fondai ar įmonės. Be abejo, nepamirškite įvertinti laikotarpio, per kurį norėsite pinigus atsiimti. Visgi, internete gausu naujoviškų funkcijų, kurios gali pagelbėti, pavyzdžiui investavimo skaičiuoklės, kaip ši. Pastaroji išties palengvins visą procesą – tereikės suvesti duomenis bei laukti atsakymo. Tačiau, nepamirškite, jog aukštesnė rizika beveik visuomet garantuoja ir didesnę grąžą. Dėl šios priežasties, kai kurie žmonės savo investicijas paskirsto per kelias skirtingas vietas.

Ką dar reikėtų žinoti?

Investicijų grąža beveik visuomet yra išreiškiama procentais. Pastaroji itin pasitarnauja tuomet, kai svarstote investuoti į akcijas, obligacijas, verslą ir panašiai. Be jokios abejonės, nemažai asmenų susižavi didesnės grąžos galimybe. Kita vertus, svarbu paminėti, jog tokiuose skaičiavimuose beveik niekuomet neatsižvelgiama į įvairias rizikas. Dėl šios priežasties, renkantis tinkamą variantą investicijai, nepamirškite įvertinti visų aplinkybių. Visgi, tai itin naudingas įrankis, padedantis pamatyti galimą pelną bei palyginti jį su sąnaudomis. Be to, ROI gali pagelbėti ir sudarinėjant asmeninį biudžetą, tarkime, norint imti paskolą. Taipogi, šis rodiklis dažnai naudojamas rinkodaroje, siekiant apsispręsti, kiek pinigų vertėtų investuoti į reklamą.

Bet kokiu atveju, nepamirškite, kad investavimas dažniausiai yra ilgalaikis procesas. Dėl šios priežasties, svarbu turėti išties realistiškus lūkesčius. Tad, įvertinkite vyraujančias rizikas bei pasirinkite Jums patraukliausią metodą. Dabartinėje rinkoje pastarųjų gausu, todėl sau tinkamą investicijų variantą greičiausiai ras kiekvienas. Be abejo, nepamirškite apskaičiuoti, kiek pajamų išties galite skirti. Net ir mažiausiose rizikos grupėse, visuomet yra galimybė, jog prarasite savo pinigus. Tad, investuokite apgalvotai bei protingai.

PR

Naujienos iš interneto