Išleista knyga „Signatarų genealogijos. 1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“

Išleista knyga „Signatarų genealogijos. 1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“

Visuomenei pristatoma Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos sumanyta ir išleista knyga „Signatarų genealogijos. 1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“.

Knygos sutiktuvės vyks 2023 m. vasario 23 d., ketvirtadienį, 12 val. LNM Signatarų namuose, Vilniuje.

Laukiama atvykstant knygos tekstų autorių, Signatarų giminių palikuonių, visuomenininkų, Lietuvos archyvų, muziejų atstovų, LNM Signatarų namų mokslinių darbuotojų, knygos rėmėjų – visų, padėjusių išleisti šią unikalią savo turiniu knygą.

Šios knygos sudarymą, leidybą inicijavo visuomeninė organizacija – asociacija Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija.

Kelerius metus Lietuvos ir užsienio archyvuose intensyviai dirbo keturiolika Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narių, genealogijos tyrėjų, istorikų. Suradome naujų žinių apie signatarų kilmę, giminių ištakas, pavyko ištaisyti paplitusias faktų klaidas.

Parengėme kiekvieno signataro genealogijos apžvalginius straipsnius su šaltinių nuorodomis ir nuotraukomis. Remdamiesi archyviniais dokumentais, sudarėme signatarų genealogines schemas. Metrikinių dokumentų kopijas iš lotynų, lenkų, rusų ir kt. kalbų išvertėme į lietuvių kalbą. Šios knygos išskirtinumas – dvidešimt Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų genealoginių schemų su apžvalginiais straipsniais, vietovardžių ir asmenvardžių rodyklės.

Esame dėkingi už malonų bendradarbiavimą ir įvadinius tekstus prof. Liudui Mažyliui, p. Valdui Seleniui – maloniai laukiame atvykstant į knygos pristatymą.

Knygoje publikuojamos nuotraukos, kurios saugomos ne tik Lietuvos archyvuose, muziejuose, bet ir signatarų giminių rinkiniuose, tad dauguma jų bus spausdintos pirmą kartą.

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija yra nepelno siekianti organizacija veikianti pagal LR asociacijų įstatymą, jos nariai dirbo visuomeniniais pagrindais, knyga leidžiama aukotojų lėšomis.

Ruošiant leidinį, bendradarbiaujame su VšĮ „Pasaulio lietuvių centras“ ir spaustuve UAB „Petro ofsetas“. Knygos tiražas – 700 egz., apimtis – 528 psl.

Metų eigoje, leidinį numatoma pristatyti renginių metu visoje Lietuvoje.

Iki malonių susitikimų Vilniaus knygų mugėje LITEXPO centre 2023 m. vasario 23-26 d.! Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos stendas nr. 3.25 B ; 3 salėje.

LGHD informacija

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.