Pagrindinis puslapis Lietuva In memoriam In memoriam. Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris dimisijos majoras Vaclovas Jazerskas (1949-2021)

In memoriam. Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris dimisijos majoras Vaclovas Jazerskas (1949-2021)

In memoriam. Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris dimisijos majoras Vaclovas Jazerskas (1949-2021)

www.voruta.lt

Sausio 18 d. vakare, eidamas 69-uosius, staiga mirė buvęs daugkartinis Lietuvos sambo imtynių čempionas ir prizininkas, šalies rinktinės narys, o vėliau Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris dimisijos majoras Vaclovas Jazerskas.  

Per vieną iš SSRS tautų spartakiadų, atstovaudamas Lietuvai, jis užėmė ketvirtą vietą ir padėjo mūsų rinktinei iškovoti aukštą trečią komandinę vietą.

V. Jazerskas sėkmingai dalyvaudavo ir Lietuvos dziudo čempionatuose bei įvairiuose sąjunginiuose turnyruose, iškovojo juose ne vieną titulą.

Sambo imtynes mėgo ir trejais metais vyresnis jo brolis Česlovas Jezerskas, kuris tapo Europos ir triskart pasaulio čempionu.

1991-aisiais per sausio įvykius V. Jazerskas buvo vienas parlamento gynėjų, sausio–rugpjūčio mėnesiais vykdė ne tik Aukščiausiosios Tarybos rūmų gynybos, bet ir kitas ypač pavojingas užduotis, buvo vienu iš pagrindinių Mokomojo junginio bei Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kūrėjų.

Jis buvo artimas Krašto apsaugos departamento generalinio direktoriaus Audriaus Butkevičiaus bendražygis.

1993-1995 metais V. Jazerskas dirbo „Sporto“ laikraščio redakcijoje direktoriumi.

* * *

Staiga mirus buvusiam daugkartiniam Lietuvos sambo čempionui ir prizininkui, šalies rinktinės nariui Vaclovui Jazerskui reiškiame gilią užuojautą velionio šeimai ir artimiesiems.

Lietuvos sambo federacija