Pagrindinis puslapis Tėviškės aušra Ilgai laukta – ir sulaukta

Ilgai laukta – ir sulaukta

Alfonsas KAIRYS, Vilnius

Šiais mokslo metais Respublikos keliais riedės 42 naujutėlaičiai 19 vietų geltonieji mokykliniai autobusiukai IVECO DAILY. Jiems įsigyti skirta 5 milijonai litų. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dalyvavusi geltonųjų autobusų perdavimo šalies mokykloms šventėje, sakė, kad „geltonasis autobusiukas – tai ne tik gera priemonė greitai ir saugiai pasiekti mokyklą, bet ir puiki galimybė vykti į ekskursijas, pažinti savo šalį, prisiliesti prie jos istorijos ir kultūros“.

Anot Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, „mokyklai turėti savo autobusą – šiandien jau būtinybė. Ne vien todėl, kad juo mokiniai nuvažiuotų iki mokyklos ir parvažiuotų atgal. Svarbu ir tai, kad mokyklinis autobusas „prisitaiko“ prie mokinių grafiko, o ne atvirkščiai, suteikia galimybę keliauti į ekskursijas, repeticijas, mokinių šventes, leidžia vaikams pasilikti pasibaigus pamokoms ir užsiimti prasminga neformalaus ugdymo veikla“.

Ilgai jo laukė Lentvario pradinės mokyklos administracija ir, aišku, tie, kuriems iki šios mokymo įstaigos kelias ilgokas.

Todėl ir šiųmetė rugsėjo 1-osios – Mokslo ir žinių dienos šventė – buvo ypatinga: sulaukta ne tik Seimo narių Dangutės Mikutienės, Jaroslavo Narkevič, Trakų rajono administracijos direktorės Astos Kondratavičienės, Lentvario seniūno Vytauto Rukšėno, mokyklos direktorės Onos Ramanauskienės, Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelės Marijai bažnyčios klebono kunigo teol. lic. Gintaro Petronio linkėjimų būti ištvermingais, stipriais ir kūrybingais, bet ir balionais papuošto geltonojo autobusiuko, autobusiuko, apie kurį svajoja daugelis Lietuvos mokyklų.

Palinkėjęs gero saugaus kelio, autobusiuką pašventino Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčios klebonas kunigas G. Petronis.

Dabar vaikai ne tik bus pavežami į vieną iš didžiausių mokinių skaičiumi Lietuvoje Lentvario pradinę mokyklą, bet ir galės plėsti akiratį keliaudami, nuodugniau pažindami savo gimtąjį kraštą, ugdydamiesi meilės, pagarbos jam jausmus.

Nuotraukose:

1. Geltonasis jau Lentvario pradinės kieme

2. Klebonas G. Petronis pašventino mokyklinį autobusiuką

3. Džiaugsmu su visais dalijosi mokyklos direktorė ir svečiai

Naujienos iš interneto