Gudų kultūros draugijos nariai aplankė Tauragės kraštą

Gudų kultūros draugijos nariai aplankė Tauragės kraštą

Dr. Aleksandras Adamkavičius, Gudų kultūros draugijos Lietuvoje pirmininkas, Vilnius, www.voruta.lt

Rugpjūčio viduryje Gudų kultūros draugijos Lietuvoje nariai aplankė Tauragės kraštą. Pagrindinis tikslas – smulkiau susipažinti su Tauragės krašto puslapiais ir rasti gudiškos istorijos pėdsakus.

Tauragės kraštą su gudais vienija knygnešių istorija. 1892 m. Tilžėje, Martyno Jankaus spaustuvėje, buvo atspausdintos 3 knygos gudų kalba. Žinoma, kad po to jos slapta buvo perplukdytos per Nemuną ir per Tauragės muitinę pasiekė Minską. Apie tai yra pasakojama gudų rašytojo Vladzimiro Karatkevičiaus  knygoje „Knygnešiai“.

Dr. Aliaksandras Adamkavičius

Pirma vietovė, kurią aplankė Gudų kultūros draugija, buvo Skaudvilė. Daug sužinojome apie šią vietovę, jos įdomią ir tragišką istoriją. Vėliau keliavome į Tauragę, kur aplankėme keletą kultūros, istorijos objektų, muziejų.

Gudų kultūros draugijos Lietuvoje nariai kartu su Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariu Sigitu Kancevyčiumi (trečias iš dešinės)

Vėliau įvyko susitikimas su Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariu Sigitu Kancevyčiumi, kalbėjomės apie galimą mūsų draugijos ir savivaldybės bendradarbiavimą.

Neabejojame, kad ši ekskursija padėjo gudams geriau susipažinti su Lietuva ir Lietuvos istorija.

Gudų kultūros draugijos nuotraukos

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.