Pagrindinis puslapis Herbai Eugenijus Ivanauskas. Lietuvos herbo Vyčio kilmė

Gediminas Navaitis. Kam kliudo mūsų Vytis?

Gediminas Navaitis. Kam kliudo mūsų Vytis?

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gediminas Navaitis, www.alkas.lt

Kalbėdamas Seime laisvės gynėjų dieną Jonas Kadžionis-Bėda sakė: „Man tiesiog nesuprantama, ką reiškia tai, kad neleidžiama Vilniaus Lukiškių aikštėje pastatyti Vyties ženklo?“

Lietuvai priešiškų jėgų kliudymas Vyčiui net labai suprantamas. Yra vis dar bandančių ginčyti Vilniaus priklausomybę Lietuvai. Jiems tautiniai simboliai Lietuvos sostinėje labai neparankūs. Yra vis dar svaičiojančių apie Lietuvą prijungta prie Rusijos. Jie suprantama, kad Vytis centrinėje sostinės aikštėja neatitinka tokių siekių, o kada nors jį griauti nebūtų patogu. Todėl stengiasi, kad jis iš vis neatsirastų.

Nelengva būtų įvardinti visus, kuriems Vytis tarsi ašaką gerklėje, bet jie veikia.

159-1-600x399Sausio 12-13 d. socialiniame tinklo feisbuko (Facebook) administratorius sustabdė Vyčio nuotraukos ir ją lydinčio teksto rodymą. Svarbu pabrėžti, kad tinklui už Vyčio rodymą buvo mokama. Administratorius sustabdė Vyčio pateikimą internete, remdamasis tuo, kad daug feisbuko vartotojų Vilniuje kreipėsi į jį protestuodami prieš Vyčio rodymą, rašė skundus. Tokių prašymų pašalinti Vytį iš feisbuko buvo pateikta bent du – trys šimtai, o gal ir daugiau. Tai ir paskatino feisbuko administratorių atsisakyti už Vyčio rodymą gaunamų pinigų.

Pateikus paaiškinimą, remiantis sutartimi dėl apmokėjimo už rodymą, vėlai naktį prieš sausio 13-ą. Vytis vėl atsirado feisbuke. Kaip prieš dvidešimt aštuonerius metus taip ir dabar – laimėta.

Valstybingumas ir tautiškumas nugalėjo, galime džiaugtis. Ar tikrai galime?

Džiaugtis visada šaunu, tačiau praverstų įsidėmėti

  • socialiniuose tinkluose yra suderintai veikiančios prieš Lietuvą, prieš jos simbolius, jos istoriją grupės;
  • šios grupės tikrai dar aktyviau veiks rinkimų metu;
  • jei kritiški pamąstysime – atrasime sąsajų tarp politikų pasisakančių už antilietuviškus sprendimus ir šiuos sprendimus palaikančių socialiniuose tinkluose.

Turime būti budrūs. Šliužas pagimdęs blogį dar gajus.

Autorius yra Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorius, socialinių mokslų daktaras

G. Navaitis. Kam kliudo mūsų Vytis?