Teisutis Makačinas su savo sutuoktine, TV režisiere Virginija Makačiniene. Č. Iškausko nuotr.
Česlovas Iškauskas, www.voruta.lt
Ypač turiningai baigėsi 84-asis Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoninio orkestro sezonas, o kartu paskutinį kartą šį sezoną susirinko ir prieš maždaug 20 metų įkurtas LNSO bičiulių klubas, neseniai patvirtinęs asociacijos statusą.
Į klubo susirinkimą penktadienį buvo pakviestas ir, ko gero, pagrindinis koncerto „kaltininkas“ – garsus kompozitorius Teisutis Makačinas su savo sutuoktine, TV režisiere Virginija Makačiniene. Maestro papasakojo apie koncerte grojamą 1975 m. sukurtą ir šiandien atgaivintą kantatą „Saulės poema“. Šis kūrinys tuomet buvo skirtas 100-osioms M.K. Čiurlionio metinėms. Žinomo dailininko tapybos poetika, švelnūs potėpiai atsispindėjo prieš 50 metų sukurtoje kantatoje. T. Makačinas prisiminė jos kūrimo aplinkybes, savo penkiamečio berniuko pirmą apsilankymą filharmonijoje 1943 metais. Tada visa salė buvo pilna vokiečių karininkų. Mat, kaip pajuokavo kompozitorius, „nusiplovus kraują naciams užsinorėjo kultūros“…
Taip pat skaitykite
Muzikologės Audronės Žigaitytės – Nekrošienės vedamame klubo susitikime koncerto programą pristatė orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas, vaizdžiai atskleidęs savo vasaros planus ir kūrybinę virtuvę. Jis papasakojo apie koncerte dalyvaujančią unikalią japonų pianistę Yukine Kuroki, virtuoziškai grojančią muzikinį gamtos apmąstymą „Memo flora“, taip pat JAV kūrėjo Johno Adamso kūrinį „Fearful symmetries“ ir brazilų kompozitoriaus Heitoro Villa-Loboso foklorinį opusą „Choros“. Taip išėjo, kad baigiamajame sezono koncerte buvo apdainuota gamta.
Jau beveik pusšimtį narių turintis LNSO bičiulių klubas išsiskirsto iki kito sezono atidarymo rugsėjį.
Atsakyti