Pagrindinis puslapis Lietuva EP nariai ragina dar labiau griežtinti sankcijas Putino režimui

EP nariai ragina dar labiau griežtinti sankcijas Putino režimui

EP nariai ragina dar labiau griežtinti sankcijas Putino režimui

Bučos miestas Ukrainoje. AP/Scanpix nuotr.

www.voruta.lt

Daugiau nei du šimtai Europos Parlamento (EP) narių ragina skubiai griežtinti sankcijas kriminaliniam Putino režimui dėl išaiškėjusių siaubingų karo nusikaltimų Bučioje, tebesitęsiančio Mariupolio naikinimo ir tūkstančių ukrainiečių deportacijos į Rusiją. 

Kreipimąsi į Europos Tarybą, Europos Komisiją ir vyr. įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai, kurį inicijavo Renew politinės grupės atstovas Gajus Verhofstadas (Guy Verhofstadt), pasirašė ir Europos liaudies partijos frakcijos nariai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, ir kiti europarlamentarai.

Jame raginama skubiai surengti specialų Europos Tarybos susitikimą, kuriame būtų nuspręsta dėl visiško naftos, dujų ir anglies embargo, visų uostų uždarymo Rusijos laivams ir prekėms, visiško Rusijos bankų atjungimo nuo SWIFT sistemos.

Taip pat raginama išplėsti sankcijas Rusijos oligarchams, oficialiems pareigūnams ir valstybės tarnautojams, remiantis Aleksejaus Navalno fondo pateiktomis pavardėmis.

EP nariai taip pat pabrėžia, kad dėl Putino brutalios agresijos Rytų ir Pietų Ukrainoje ir Odesos atakų reikia skubiai siųsti daugiau ginkluotės ir karinės įrangos įskaitant tankus, šarvuotus automobilius, sunkiąją artileriją, priešlaivines raketas ir modernesnes priešlėktuvinės gynybos sistemas.

A. Kubiliaus, R. Juknevičienės ir L. Mažylio biuro

Viešųjų ryšių grupė

Naujienos iš interneto