Pagrindinis puslapis Istorija Ekspedicijos „Kraslagas’12 Prezidento A. Stulginskio tremčiai atminti“ ir filmo „Lietuvos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ pristatymai

Ekspedicijos „Kraslagas’12 Prezidento A. Stulginskio tremčiai atminti“ ir filmo „Lietuvos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ pristatymai

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienį, 16 val. Istorinėje LR Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33) vyks „Kraslagas’12 Prezidento A. Stulginskio tremčiai atminti“ ekspedicijos ir dokumentinio filmo „Lietuvos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ pristatymas.

Pristatyme dalyvaus ekspedicijos vadovas Gerimantas Statinis, ekspedicijos direktorius Žilvinas Leleiva, dalyviai – Seimo narys Paulius Saudargas, politologas Jonas Survila.

2012 metais rugpjūčio 16–28 dienomis į Rusiją, Krasnojarsko kraštą, Rešotus vykusios „Kraslagas‘12“ Prezidento A. Stulginskio tremčiai atminti“ ekspedicijos tikslas buvo priminti visuomenei vieną iš ryškiausių demokratų Lietuvoje ir Europoje, 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarą, Respublikos Prezidentą – Aleksandrą Stulginskį (1885–1969), buvusį Gulago kalinį.

Grįžus iš ekspedicijos buvo sukurtas dokumentinis filmas „Lietuvos Prezidentas Aleksandras Stulginskis“ pasakojantis apie vieną iš ryškiausių XX a. Lietuvos istorijos asmenybių, valstybininką, buvusį Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininką, Lietuvos ūkininkų sąjungos lyderį ir Steigiamojo Seimo pirmininką – A. Stulginskį. Jam tapus valstybės vadovu buvo išleisti visi pagrindiniai Lietuvos įstatymai, įtvirtinti šalies ūkinio gyvenimo pamatai, įžiebti tautinės kultūros židiniai. A. Stulginskiui būnant prezidentu atgautas Klaipėdos kraštas, įkurtas Lietuvos universitetas, įvestas litas, suformuota Lietuvos bankininkystės sistema, priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos valstybę pripažino Jungtinės Tautos.

Filme pasakojama ir apie 2012 metais įvykusią „Kraslagas’12 Prezidento A. Stulginskio tremčiai atminti“ ekspediciją, kurios metu buvo nuvežti suvenyrai ir informacija apie Prezidentą į Krasnojarsko kraštą, aplankytos buvusių lagerių vietos taigoje.

Istorinė LR Prezidentūra Kaune,

tel. 8 37 20 17 78, www.istorineprezidentura.lt

Naujienos iš interneto