Pagrindinis puslapis Autoriai Eišiškių S. Rapolionio gimnazijoje – mokytojų Atvelykio šventė

Eišiškių S. Rapolionio gimnazijoje – mokytojų Atvelykio šventė

Aušra VIRVIČIENĖ, Vilnius

„Velykos – pavasario šventė, bet kuomet švenčiamas Atvelykis Eišiškių S. Rapolionio gimnazijoje, žinokite, jog pavasaris jau iš tiesų atėjo“, – taip juokavo gimnazijos mokytojai, į Atvelykį sukvietę visų Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų mokytojus. „Tokia iš širdies organizuojama šventė suteikia daug džiaugsmo“, – šiltų žodžių pedagogams negailėjo Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas.

Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija Atvelykio šventę mokytojams rengia jau vienuoliktus metus. Ir tik čia teko išgirsti, kaip reikia atsakyti į pasveikinimą „Sveiki sulaukę šventų Velykų!“. Pasak Velykų močiutės ir senelio, atsakymas turėtų būti toks: „Kad Dievas leistų sulaukti kitų“. Sveikindamas mokytojus, lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ (Visuomeninė Lietuvos švietimo organizacija, steigusi mokyklas ir vadovavusi švietimui lietuvių kalba Rytų ir Pietryčių Lietuvoje, veikusi 1913–1938 m. – aut. pastaba) pirmininkas Algimantas Masaitis sakė, kad „nors esu nugyvenęs nemažai metelių, bet pirmą kartą matau tokį gražų vaizdą. Širdis džiaugiasi, nes mokytojų veiduose nematau nuovargio ir rūpesčio, nuoširdžiai jiems linkiu sėkmingai užbaigti šiuos mokslo metus“.

Mokytojų Atvelykio šventės iniciatoriai – Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos pedagogai. Kaip „Vorutai“ pasakojo gimnazijos direktorė Danuta Zuzo, daugiau nei prieš 11 metų Šalčininkų rajone buvo įkurta ne viena lietuviška mokyklėlė, todėl visų ugdymo įstaigų pedagogai norėjo artimiau susipažinti vieni su kitais. Taip ir buvo padaryta – vieną sykį metuose Atvelykio proga į Eišiškes suvažiuoja visų lietuviškų rajono mokyklų pedagogai. „Švenčių vaikams yra labai daug, o mokytojams, be mokytojo dienos, daugiau nieko nėra. Todėl nusprendėme vaikų Velykėles padaryti mokytojams“, – prisimena direktorė D. Zuzo.

Tarp Atvelykio svečių mokytojų sutikome Kalesninkų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoją ugdymui, matematikos ir informacinių technologijų mokytoją Povilą Ramašką. Jis – buvęs Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos (buvusi Eišiškių vidurinė mokykla) auklėtinis, baigęs aukštuosius mokslus ir sugrįžęs į gimtąjį kraštą dirbti pedagoginį darbą. „Mūsų mokykla nedidelė, bet jauki, mokinių skaičius svyruoja apie devyniasdešimt. Purvėnų kaime turime ir ikimokyklinio ugdymo skyrių, kurį lanko septyni vaikučiai. Bet mokyklėlė plečiasi, auga“.

Mokytojų Atvelykis S. Rapolionio gimnazijoje, į kurį pagal galimybes suvažiuoja visų Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų pedagogai, leidžia jiems pasidalinti naujienomis, geresniais ar ne itin pokyčiais švietimo sistemoje, akis į akį pabendrauti ne tik su savo, bet ir kitų rajonų kolegomis, kurie mielai atsiliepia į kvietimą ir apsilanko Pietryčių Lietuvos mokyklose. Per šiųmetinę Atvelykio šventę Baltosios Vokės „Šilo“ vidurinės mokyklos direktorė Nijolė Balinskienė džiaugėsi galėdama pristatyti naująją mokyklos kartą – dvi jaunas mokytojas. „Apie savo ugdymo įstaigą kiekvienas vadovas gali kalbėti labai daug, – šypsosi direktorė. – Gera mūsų mokykla, puikūs vaikai, išmintingi mokytojai. Ir rajone mes turime šiokį tokį vardą užsidirbę. Nors esame maža mokykla, bet esame tarp gerųjų. Turiu omenyje ugdymo proceso organizavimą ir pasiekimus“. Padainavę, pajuokavę, pažaidę žaidimų, palinkėję laimingai ir gerai užbaigti šiuos mokslo metus, lietuviškų Šalčininkų rajono mokyklų pedagogai ir svečiai išsiskirstė iki kitų metų Atvelykio šventės. Ji, be jokios abejonės, vėl įvyks Eišiškių S. Rapolionio gimnazijoje.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos mokytojai

2. Atvelykio šokiai

3. Varėnos r. Žilinų pagrindinės mokyklos mokytojų folkloro ansamblis

4. Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos dailės mokytojas metodininkas V. Dailidka

5. Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos dailės mokytojo metodininko V. Dailidkos marginti kiaušiniai

6. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius V. Žilius su žmona Gražina

7. Baltosios Vokės „Šilo“ vidurinės mokyklos direktorė Nijolė Balinskienė

Voruta. – 2012, bal. 28, nr. 9 (747), p. 11.

Naujienos iš interneto