Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - Argentina Dokumentinis filmas „Lietuvių imigrantai“ (Isp. „Inmigrantes lituanos“, Berisso, Argentina)

Dokumentinis filmas „Lietuvių imigrantai“ (Isp. „Inmigrantes lituanos“, Berisso, Argentina)

www.voruta.lt

Dokumentinis filmas „Lietuvių imigrantai“ buvo transliuojamas pasakojimų ciklo „Dvi tėvynės“ laidoje per Argentinos Respublikos Švietimo Ministerijos kanalą „Encuentro“ („Susitikimas“).

Filme įamžinti pokalbiai su „Nemuno“ lietuvių kultūros draugijos nariais iš Berisso miesto: Juan Francisco Klimaitis ir Ana ( Ona) Semenas. Šie žmonės yra dviejų tomų knygos „Berisso miesto lietuviai“ autoriai. Taip pat parodytas pokalbis su Héctor Kavaliūnu. Tai draugijos narys, kuris dažnai gamina lietuviškus patiekalus. Nufilmuota Aniela Ona Remorini Gasūnas (Gasūnaitė), kuri yra „Nemuno“ lietuvių tautinių šokių kolektyvo šokėja ir buvusi Vasario 16-osios gimnazijos (Vokietija) mokinė.

Paskutinis pokalbis yra su  Indre Mockute, Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto praktikante ir KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ šokėja. Indrė atvyko į Argentiną padėti „Nemuno“ lietuvių draugijos veiklai ir ypatingai Argentinos „Nemuno“ lietuvių tautinių šokių grupei. Mockutė buvo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo mainų paramos fondo studentų praktikantė lituanistinėse mokyklose, lietuvių bendruomenėse ir baltistikos centruose 2017–2018 mokslo metams.

YouTube kanalas: Sociedad Lituana Nemunas – Nemuno lietuvių draugija

Documental „Inmigrantes lituanos“ (HD) – Dokumentinis filmas „Lietuvių imigrantai“ (Argentina)

https://www.youtube.com/watch?v=qWUt0Li802E

Apie Berisa

Berisas (isp. Berisso) – miestas Argentinoje, Buenos Airių provincijoje, La Platos miesto aglomeracijoje (Gran La Plata), 67 km į pietryčius nuo Buenos Airių. Berisso mieste veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki I-ojo pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3000 lietuvių. Dauguma jų dirbo skerdyklose, šilko, baldų fabrikuose. Reikia pabrėžti, kad Berisso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Airių provincijos „Imigrantų sostine“. Mieste taip pat yra „Mindaugo“ lietuvių draugija.

Lietuvių kultūros ir savišalpos draugijos „Nemunas“ vardu sveikiname Jus su Šv. Velykomis!

Sociedad Cultural Lituana de SS. MM. „Nemunas“ de Berisso
Lietuvių savišalpos ir kultūros draugija „Nemunas“