Pagrindinis puslapis Pasaulis Išeivija D. Henkė įvertino postūmius dvigubos pilietybės link

D. Henkė įvertino postūmius dvigubos pilietybės link

LRT RADIJAS, LRT.lt

Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henkė teigiamai vertina pataisas, kurios leistų užsienyje ar mišriose šeimose gimusiems lietuvių vaikams automatiškai išsaugoti dvigubą pilietybę.

Šiuo metu tokie asmenys sulaukę 21-erių metų turi rinktis Lietuvos arba kitos valstybės pilietybę.

D. Henkė sako, kad ši pataisa, dėl kurios Seime dar liko paskutinis balsavimas, yra geras postūmis dvigubos pilietybės link.

„Džiaugiuosi, kad Seimas jau yra antroje ar trečioje balsavimo stadijoje. Vaikai jau nebeturės, būdami 21 metų, ar likti, pavyzdžiui, Vokietijos piliečiais, ar priimti Lietuvos pilietybę. Tai yra geras postūmis ir labai džiugi žinia“, – džiaugėsi Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henkė.

Seime darbą baigianti Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija penktadienį priims rezoliucijas.

Šią savaitę komisijos posėdžiuose buvo diskutuojama apie Lietuvos pilietybės išsaugojimą, elektroninį balsavimą, pabėgėlių priėmimą, Lietuvos įvaizdį užsienyje bei valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą.

Komisijos posėdyje taip pat aptarta ir šiuolaikinės vergovės problema.

Prelatas Edmundas J. Putrimas teigia nuolat susiduriantis su užsienyje išnaudojamais ar į nusikalstamą veiklą įtraukiamais lietuviais.

Jis užsienio lietuvius ragina visais įmanomais būdais padėti užsienyje nukentėjusiems asmenims ir patekusiems į šiuolaikinę vergovę: organizuoti renginius, kurių metu raginti nukentėjusius žmones nebijoti pripažinti, kad jei yra išnaudojami, raginti bendruomenes pranešti vietinei policijai apie tokius išnaudojimo atvejus, vertėjauti nukentėjusiems ir suteikti informaciją, kur jie galėtų kreiptis.

facebook.com nuotr.

Naujienos iš interneto