Pagrindinis puslapis Istorija Pagerbtas už Tėvynę žuvusio pasieniečio G. Žagunio atminimas

Pagerbtas už Tėvynę žuvusio pasieniečio G. Žagunio atminimas

Minėdami pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos vietoje nužudyto pasieniečio Gintaro Žagunio 20-ąsias žūties metines, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai vieną Pasieniečių mokyklos auditoriją pavadino jo vardu.

Ši auditorija Medininkuose (Vilniaus r.) įsikūrusioje VSAT Pasieniečių mokykloje atidaryta, 2011 m. gegužės 18-ąją, trečiadienį.

Renginio metu Gintaro mama Aldona Žagunienė ir VSAT vadas Vainius Butinas atidengė simbolinę auditorijos lentelę ir perkirpo atidarymo juostą. Atidarymo iškilmėse dalyvavo ir mokyklos vadovybė, čia besimokantys kursantai, svečiai.

Šią būsimųjų pasieniečių koviniam rengimui skirtą auditoriją papuošė stendas apie G. Žagunio gyvenimą, tarnybą ir tragišką žūtį.

Pasieniečių mokyklos viršininko pulkininko Vytauto Strolios įsakyme nurodoma, kad G. Žagunio vardas auditorijai suteikiamas siekiant įamžinti jo 20-ųjų žūties metinių atminimą VSAT ir plėtoti valstybės sienos apsaugos istorinį tęstinumą.

Auditorija atidaryta G. Žagunio 20-ųjų žūties metinių išvakarėse.

Laisvės gynėjas Šalčininkų užkardos Dieveniškių patrulių tarnybos baro pamainos viršininkas Gintaras Žagunis pasienyje su Baltarusija esančiame Krakūnų kaime tarnybos metu buvo nušautas 1991 m. gegužės 19 d. Tuomet pasieniečiui buvo 33-ieji metai.

trakai.lt

www.balsas.lt

Nuotraukoje: G. Žagunis

Naujienos iš interneto