Pagrindinis puslapis Sena Voruta Berlyno sienos fragmentas šiandien bus atidarytas Europos parke

Berlyno sienos fragmentas šiandien bus atidarytas Europos parke

Šiemet minimos 20–osios Berlyno sienos griūties metinės. Šia proga Vokietijos ambasada kartu su Goethe‘s institutu Lietuvoje dovanoja Vilniaus miestui unikalią dovaną – Berlyno sienos fragmentą.
 
Šiandien, lapkričio 9 d., 12 val. jis iškils ir bus atidarytas Europos parke, dalyvaujant Vokietijos ambasadoriui Lietuvoje Hansui Peteriui Annenui ir Vilniaus mero pavaduotojui Vidmantui Martikoniui, projektą organizuojančių įstaigų, spaudos atstovams.
 
Vieninga Europa, jos šalių nepriklausomybė ir bendrystė yra svarbiausia, ką mums šiandien primena Berlyno sienos liekanos. Šios sienos fragmentai taip pat stovi ir kituose Europos ir pasaulio miestuose: Niujorke (JAV), Paryžiuje (Prancūzija), Kijeve (Ukraina), Hamburge (Vokietija), Sinsinatyje (JAV), Marselyje (Prancūzija).
 
Vilniaus pašonėje esantis Europos parkas po Nepriklausomybės atgavimo demonstruoja Lietuvos atsivėrimą europiniam menui ir kultūrai. Europos parkas vienas iš pirmųjų kviesdamas į Lietuvą menininkus iš viso pasaulio, ėmėsi „griauti Berlyno sienas“ kultūros srityje, ir tapo naujo mąstymo simboliu bei tiltu tarp skirtingų kultūrų. Berlyno sienos fragmentas stovės vieningą Europą simbolizuojančiame skulptūrų parke bei primins ateinančioms kartoms apie tai, kokia trapi yra laisvė.
 
Projekto organizatoriai: Vokietijos ambasada, Goethe‘s institutas Lietuvoje, Vilniaus miesto savivaldybė
 
Rėmėjas: tarptautinių krovinių pervežimų įmonė UAB „Göllner Spedition“
 
Šis projektas yra programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis
 
Kontaktinis (–iai) asmuo (–enys): Gintaras Karosas, Europos parkas, tel.: 8 5 2377 077, tel. 8 698 30925
 
Corbis/Scampic nuotr.

Naujienos iš interneto