Aštriausios Klaipėdos istorijos temos po 770 metų

Aštriausios Klaipėdos istorijos temos po 770 metų

2022 m. spalio 20 d. 17.30 val. Pilies muziejaus konferencijų salėje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyks paskaita-diskusija „Aštriausios Klaipėdos istorijos temos po 770 metų“ iš ciklo „Trys vakarai apie Klaipėdos istoriją“. Renginyje dalyvaus istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis ir rašytojas, filosofas dr. Arvydas Juozaitis.

Klaipėdos praeitis jau nuo seno nusipelnė mokslininkų dėmesio. Pirmiausia visiems besidomintiems uostamiesčio raida tai asocijuojasi su klaipėdiečiu Johannesu Sembritzkiu, dar XX a. pirmoje pusėje parašiusiu Klaipėdos miesto ir apskrities istorijas. Aktyviai Klaipėdos praeitis tyrinėjama ir mūsų dienomis.

Publikuota daugybė monografijų, mokslinių straipsnių rinkinių, rašomi net romanai, publicistiniai straipsniai bei knygos. Nepaisant to, lieka nemažai pažinimo spragų, taip pat dėl rašytinių šaltinių fragmentiškumo kylančių neatsakytų ar diskutuotinų klausimų. Išlieka ir klausimas, kokią vietą Klaipėda apskritai užima Lietuvos istorijoje. Apie visa tai ir bus kalbama paskutiniame muziejininkų rengiamo ciklo susitikime.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus inf. ir nuotraukos

Naujienos iš interneto