Pagrindinis puslapis Autoriai ,,Aš netylėsiu, netylėk ir tu”

,,Aš netylėsiu, netylėk ir tu”

,,Aš netylėsiu, netylėk ir tu”

Autorės nuotraukos

Sofija Daubaraitė, Vilnius, www.voruta.lt

Šeštadienį, spalio 24 d. Vilniuje buvo surengta Lietuvoje gyvenančių armėnų  ir juos palaikančių  žmonių  akcija prieš vykstantį karą Kalnų Karabache. Akcijos dalyviai susirinko prie LR Seimo ir  žygiavo Gedimino prospektu iki Katedros aikštės. Nuo čia pasuko  į Pilies g., praėjo pro senamiestyje  įsikūrusias užsienio šalių ambasadas ir pro Vilniaus universitetą grįžo  į Katedros aikštę.

Kolonos dalyviai kartojo skanduotes: ,,Sustabdyk karą!, Aš netylėsiu netylėk ir tu!” ir kt. Katedros akštėje kalbėjo Pabaltijo armėnų bažnyčios vyskupas  Armėnijos Respublikos garbės konsulas Lietuvoje gydytojas K.Babajanas, buvęs LR Seimo narys A.Kašėta, režisierius K. Drazauskas, kuris jau kūrė  ketvirtą filmą apie Armėniją, bet jo darbą sustabdė Azerbaidžanas, paskelbdamas jį persona non grata.

Visi  kalbėjusieji  pabrėžė užpuolusios kitos šalies grubius Tarptautinius žmogaus teisių pažeidimus, didžiulę Turkijos karinę ir politinę įtaką  šiame konflikte ir išreiškė viltį, kad Armėniją turi suprasti Lietuvos ir tarptautinė visuomenė, kad nebepasikartotų 1915 -ųjų metų tragedija. Baigiantis  akcijai buvo sukalbėta malda už kovojančius savo žemėje, už teisę joje gyventi armėnams ir žuvusiuosius. Susirinkusieji priėmė rezoliuciją kreiptis į Lietuvos Respublikos  Seimą, kad  Kalnų Karabachas būtų pripažintas kaip suverenus subjektas, remiantis 1991 metais ten įvykusiu referendumu.

 

 

Naujienos iš interneto