Argentinos „Nemunas“ išskrenda į JAV ir Kanadą dalyvauti tarptautiniuose šokių festivaliuose

Argentinos „Nemunas“ išskrenda į JAV ir Kanadą dalyvauti tarptautiniuose šokių festivaliuose

Į Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą dalyvauti tarptautiniuose šokių festivaliuose išskrenda Argentinos lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Nemunas“.

Pirmiausiai „Nemunas“ koncertuos Klivlande (JAV) tarptautiniame šokių festivalyje „Juventus“.

Festivalis organizuojamas ketvirtą kartą. Jame dalyvaus: „Baltija“ (Suecia), „Gintaras“ (Toronto, Kanada), „Grandis“ (Čikaga, JAV), „Ratelinis“ (Kaunas, Lietuva), „Suvartukas“ (Plungė, Lietuva), „Spindulys“ (Lemont, JAV), „Suktinis“ (Čikaga, JAV) ir vienintelis šokių kolektyvas iš Pietų Amerikos, Argentinos, Berisso miesto „Nemunas“. Renginio organizatoriai Klivlando  šokių kolektyvas „Švyturys“.

Koncertas įvyks šį šeštadienį 17 d. 14 val. (Argentinos laiku) Berkman salėje, Klivlando universiteto auditorijoje, Klivlandas. Koncertą galima bus žiūrėti Youtube ir Facebook Cle Svyturys  kanalais.

Taip pat „Nemunas“ koncertuos ir šeštadienį 24 d. 16 val. (Argentinos laiku) Toronto mieste, Kanadoje. Šoks „Gintarinės Joninės“ renginyje,  kurį organizuoja Toronto šokių kolektyvas „Gintaras“. Šiuo metu Argentinos lietuvių tautinių šokių kolektyvui „Nemunas“ vadovauja Amparo Cabrera Dulke ir Marianela Siperka.

Pažymėtina, kad 2022 m. Argentinos lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Nemunas“ iš Berisso miesto yra paskelbtas laureatu kaip geriausias užsienio kolektyvas už visą artistinę ir kultūrinę veiklą per 50 metų. Kolektyvui apdovanojimus įteikė LR Užsienio Reikalų Ministerija (URM) ir Lietuvos Nacionalinis Kultūros Centras.

Argentinos lietuvių draugija „Nemunas“