Ar vaikiška kosmetika skiriasi nuo įprastos?

Ar vaikiška kosmetika skiriasi nuo įprastos?

Vaikiška kosmetika. Asociatyvi Freepik nuotr.

Vaikų oda iš tiesų labai skiriasi nuo suaugusiųjų odos. Ji mažiau atspari išoriniam poveikiui, tokiam kaip temperatūra, ultravioletiniai saulės spinduliai ar oro tarša. Vaikų oda yra lengviau pažeidžiama, kadangi jų imuninė sistema dar nėra visiškai susiformavusi. Būtent todėl vaikų odai prižiūrėti reikia specialios kosmetikos. Tad įprastas muilas, šampūnas ar kremas skirtas suaugusiems netinka.

Kuo vaikų oda skiriasi nuo suaugusiųjų?

Visų pirma, vaikų oda yra plonesnė. Todėl labai svarbu ją tinkamai apsaugoti nuo mechaninių pažeidimų. Taip pat vaikų odoje esančios riebalinės liaukos išlieka ramybės būsenoje iki brendimo laikotarpio, o tai reiškia, kad hidrolipidinė mantija negali užtikrinti odos visiškos apsaugos. Būtent todėl vaikų odai reikalauja papildomos apsaugos. Epidermyje taip pat nepasigamina reikiamas pigmento kiekis, todėl ilgas buvimas atviroje saulėje vaikams gali būti labai pavojingas. Be to, vaikų termoreguliacinė funkcija dar nėra visiškai išvystyta, tad bet kokie dideli temperatūros pokyčiai gali sukelti odos sudirgimą.

Kuo skiriasi suaugusiems ir vaikams skirta kosmetika?

Vaikų kosmetikoje daugiausiai vyrauja natūralūs ingredientai ir švelnios medžiagos, kurios nesukelia odos sudirgimo. Pagrindiniai vaikų ir suaugusiųjų kosmetikos skirtumai:

Sudėtis. Suaugusiųjų kosmetikoje yra daugiau aktyvių ir labiau koncentruotų ingredientų nei vaikiškoje kosmetikoje. O kūdikių odos priežiūros priemonėse naudojami ypač švelnūs hipoalerginiai ingredientai, skirti gležnai ir jautriai odai;

Kvapas. Kosmetika suaugusiems gali turėti stiprų kvapą, kuris gaunamas naudojant dirbtinius kvapiklius. Tuo tarpu kosmetika vaikams dažniausiai yra bekvapė arba turi labai silpną aromatą, kuris gaunamas iš natūralių ingredientų;

Pakuotė. Vaikų priežiūros priemonių pakuotės dažniausiai būna ryškios ir patrauklios, kad patrauktų vaikų dėmesį. Taip pat vaikiška kosmetika dažniausiai gaminama mažesnėse pakuotėse, nei suaugusiųjų;

Galiojimo trukmė. Vaikiškos kosmetikos galiojimo laikas gali būti trumpesnis nei suaugusiems skirtų produktų, nes joje nėra dirbtinių konservantų, kurie prailgina galiojimo laiką.

Kokie ingredientai galėtų būti vaikų kosmetikoje?

Pantenolis – skatina odos regeneraciją, turi priešuždegiminį poveikį.

Glicerinas – minkština ir drėkina vaikų odą.

Alavijas – turi antibakterinių ir drėkinančių savybių.

Vitaminai (A, E, C, D) – saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio.

Ramunėlių ekstraktas – mažina sudirgimą ir uždegimą.

Aliejai (alyvuogių, migdolų) – turi drėkinamąjį ir minkštinamąjį poveikį.

Alantoinas – skatina odos ląstelių atsinaujinimą, malšina uždegimą.

Kosmetikos priemonių vaikams sudėtyje taip pat gali būti medetkų, dilgėlių, levandų ir kviečių gemalų ekstraktų.

Nepamirškite, kad vaikams skirtuose kosmetikos produktuose turi būti daugiausia natūralių ingredientų ir neturėtų būti odą jautrinančių cheminių medžiagų. Be to, labai svarbu atkreipti dėmesį į vaikiškos kosmetikos pH lygį, jis turėtų būti nuo 5,5 iki 7.

Kokių ingredientų neturėtų būti vaikiškoje kosmetikoje?

Ingredientų sąrašas, kurių reikia vengti renkantis kosmetiką vaikams:

Parabenai – gali sutrikdyti endokrininę sistemą ir sukelti hormonų disbalansą;

Sulfatai – gali sausinti ir dirginti odą;

Dirbtinės kvapiosios medžiagos – gali sukelti alerginę reakciją;

Etanolis – gali sukelti odos sudirgimą ir lupimąsi;

Dirbtiniai dažikliai – juose gali būti sunkiųjų metalų;

Formaldehidas – dirgina gleivines ir gali sukelti bėrimus;

Triklozanas – gali sukelti odos sudirgimą ir alergiją;

Lanolinas – gali išsausinti odą, kimšti poras bei sukelti odos sudirgimą;

Oksibenzonas – gali sukelti hormonų disbalansą.

Taip pat vaikiškos kosmetikos sudėtyje neturi būti dirbtinių konservantų, kurie prailgina gaminio galiojimo laiką. Taigi, jei kosmetikos priemonėje skirtoje vaikams randate kurį nors iš išvardintų komponentų – verčiau jos nenaudokite.

Kaip išsirinkti tinkamą kosmetiką vaikams?

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis vaikišką kosmetiką?

Sudėtis. Vaikams skirtose odos priežiūros priemonėse neturi būti agresyvių cheminių komponentų, galinčių sukelti alergiją ar sudirgimą;

Amžius. Turėtumėte naudoti kosmetiką, skirtą tam tikrai vaiko amžiaus kategorijai. Prekės naujagimiams netinka dviejų ar trijų metų vaikams, o paaugliams skirtos kosmetikos negalima pradėti naudoti anksčiau;

Vaiko poreikiai. Sausai odai galite rinktis priemones su pantenoliu ir aliejais, riebiai – su moliu ir cinku.

Jei abejojate dėl kosmetikos pasirinkimo, galite pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku, kuris patars, kokias priemones pasirinkti, atsižvelgiant į jūsų vaiko ypatybes bei poreikius.

Dekoratyvinė kosmetika vaikams

Klausimas, kuris rūpi visoms pasaulio mamoms: ar vaikiška dekoratyvinė kosmetika gali pakenkti?

Tikrai ne. Dekoratyvinė vaikiška kosmetika mergaitėms gaminama nenaudojant cheminių medžiagų bei stiprios koncentracijos komponentų. Vaikiški šešėliai ir lūpų dažai gaminami naudojant hipoalerginius ir saugius ingredientus. Įprastai tokios kosmetikos sudėtį sudaro vaškai, aliejai ir augalų ekstraktai.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto