Pagrindinis puslapis Autoriai Kairys Alfonsas Alfonsas Kairys. Rytų Lietuvos mokykloms – Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

Alfonsas Kairys. Rytų Lietuvos mokykloms – Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės

Alfonsas KAIRYS, www.voruta.lt

Ėjo 2006-ieji metai… Iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio buvo dar likę 4380 dienų. Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės  (2009 metais Saulėlydžio komisijos ,,sėkmingai”  ,,reorganizuotas” ar išardytas) jau tuo metu rūpinosi artėjančia iškilia data. Sumanyta kai kurioms Rytų Lietuvos  mokykloms, ugdant tautiškumo ir pilietiškumo sampratą, pateikti staigmeną. Ta staigmena – stendas, kurio matmenys: ilgis 2 m 70 cm,  aukštis 1m 37 cm.

Jame iš kairės į  dešinę: Vinco Kudirkos portretas, Lietuvos himnas ir Lietuvos valstybės herbas, stendo apačią puošė Lietuvos Trispalvė.

                      Ir iki šiol Šalčininkų rajono Dieveniškių ,,Ryto”, Turgelių, Vilniaus rajono ,,Juodšilių ”Šilo”, Marijampolio, Maišiagalos Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo,  Pagirių, Riešės, Rudaminos Ferdinando Ruščico vidurinės,  Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos ugdytinius kiekvieną rytą į mokyklas ateinančius, pertraukų metu ir į namus iškeliaujančius palydi Vinco Kudirkos žvilgsnis, Lietuvos himnas, herbas ir mūsų Trispalvė.

                      O tada Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės gavo panašaus, kaip ir čia pateikiama  Marijampolio vidurinės mokyklos direktoriaus Vytauto Steponavičiaus  padėka, raštus: „Marijampolio vidurinės mokyklos bendruomenė dėkoja Jums už padovanotą ir įrengtą dekoratyvinį stendą tautine tematika „Vincas Kudirka“. Manome, kad tai pietryčių Lietuvos mokykloje ne tik teiks informaciją tautine tematika, bet ir padės ugdyti mokinių pilietiškumą“.