Pagrindinis puslapis Sena Voruta A. Aleksandravičiaus fotoparodoje Trakų pilyje – LDK palikimas Baltarusijoje

A. Aleksandravičiaus fotoparodoje Trakų pilyje – LDK palikimas Baltarusijoje

2009 m. gruodžio 16 d. Trakų salos pilyje atidaroma fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda LDK atspindžiai. Gudija“ iš ciklo „Adomo Mickevičiaus takais – aktualusis paveldas Baltarusijoje – bendras praeities simbolis“.
 
„Tai pirmoji šio fotografijų ciklo dalis. Ne visos nuotraukose užfiksuoti objektai yra susiję su Adomo Mickevičiaus gyvenimu ir kūryba, – sako A. Aleksandravičius. – Bet tai labai svarbi LDK palikimo dalis, todėl kiekvienam lietuviui be galo įdomu prisiliesti prie to laikmečio, iš naujo atrasti primirštus istorijos faktus.“
 
Istorinėje Trakų pilies menėje parodos autorius eksponuos 15–os nuotraukų seriją, sukurtą trijų išvykų į istorines LDK žemes dabartinėje Baltarusijos teritorijoje metu. Nespalvotose fotografijose – palyginti mažai kam Lietuvoje matyti LDK laikus menantys architektūros objektai – didžiojo kunigaikščio Gedimino statyta Lydos pilis, Naugarduko tvirtovės mūrai, ypač aktyviai ten veikusių didikų Sapiegų palikimas – Berezos Kartūzų vienuolynas, Alšėnų pilis, vienas įspūdingiausių išlikusių renesansinių dvarų ansamblių – Sapiegų rūmai Ružanuose.
 
Fotografijose užfiksuoti LDK kultūros ir architektūros paveldo objektai svarbūs ne tik kaip istoriniai paminklai – tai ir A. Mickevičiaus poetinio pasaulėvaizdžio dalis, jo poemose išlikęs simbolinis LDK kultūros gyvybingumo pagrindas ir neginčijama Lietuvos bei Baltarusijos kultūrinė jungtis.
 
Parodos autorius – žymus fotomenininkas A. Aleksandravičius, 2003 m. pelnęs geriausio Europos fotografo vardą portreto žanre. Menininkas yra sukūręs fotografijų ciklus apie žymiausius Lietuvos ir pasaulio žmones, kūręs Olandijos karalienės portretą. Projektas „LDK atspindžiai. Gudija“ iš ciklo „A. Mickevičiaus takais – aktualusis paveldas Baltarusijoje – bendras praeities simbolis“ yra VO „Baltarusijos institutas“ idėja, remiama LR užsienio reikalų ministerijos, Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento.
 
Parodos atidarymas – gruodžio 16 d. 17 val. Trakų salos pilies XVI menėje.
 
Ji  veiks iki 2010 m. sausio 18 d.
 
 
Nuotraukose:
 
1. Naugarduko pilis
2. Lydos pilis
3. Sapiegų įkurtas Kartūzų vienuolynas Berezoje
4. Sapiegų pilis

Naujienos iš interneto