Kodėl odą nusėja pigmentinės dėmės ir kaip jų atsikratyti?

Kodėl odą nusėja pigmentinės dėmės ir kaip jų atsikratyti?

Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Neretai pasitaiko, kad ant veido ar kūno nei iš šio, nei iš to atsiranda pigmentinės dėmės. Ypač tokio reiškinio nemėgsta dailiosios lyties atstovės, nelabai šiomis dėmėmis džiaugiasi ir vyrai. Dėl pigmentinių dėmių atsiradimo dažniausiai yra visų mūsų motulė saulė. Ji ypač mėgsta marginti šviesesnio gymio žmones.

Dėl kokių priežasčių susiformuoja pigmentinės dėmės?

Kai sutrinka odos pigmentacijos procesas, amino rūgštis virsta pigmentu melaninu. Tokių dėmių susilaukti daugiausiai progų turi solidesnio amžiaus žmonės, jas dar vadina senatvinėmis dėmėmis. Daugiau laiko praleidžiant saulėje suaktyvėja melanino gamyba.

Jis ima kauptis veido srityje, suformuodamas ten dideles dėmes su nelygiais pakraščiais. Pigmentinės dėmės atsiranda ant kaktos, palei burną, smilkiniuose ir ant skruostų. Tokios dėmės liaudyje yra vadinamos rudmėmis.

Kaip išvengti pigmentinių dėmių atsiradimo?

Jei norite išvengti pigmentinių dėmių, stenkitės per ilgai neužsibūti saulėje. Vasarą negalima degintis didžiausio saulės aktyvumo valandomis – nuo dešimtos iki šešioliktos valandos. O jeigu neįmanoma išvengti buvimo saulėje, tada būtina naudoti apsauginius odos kremus, kuriuose yra įdiegti ultravioletinių spindulių filtrai.

Ar įmanoma panaikinti pigmentines dėmes?

Kol pigmentinių dėmių nedaug, jas galima pašalinti odą balinančiais preparatais, kurie slopina melanino formavimąsi. Taip pat galima išmėginti ir atitinkamas rūgštis, kurios šveičia odą. Tačiau efektingiausiai už viską šias dėmes pašalina lazerio spinduliai, kurie procedūros metu susigeria į melaniną ir sunaikina šio pigmento turinčias ląsteles.

Kaip lazeriu įveikiamos pigmentinės dėmės?

Kad būtų gaunamas geras rezultatas veikiant pigmentines dėmes lazeriu, lazeriniai aparatai gali būti kombinuojami kartu su intensyvios pulsinės šviesos aparatais. Kai jų spinduliai braunasi per odą, juos sutraukęs melaninas išbąla ir pigmentinė dėmė išnyksta. O aplink dėmę buvusi oda išlieka sveika, nes spinduliai jos nepaliečia.

Kaip rodo praktika, įprastai pigmentinėms dėmėms pašalinti užtenka vieno seanso. Be to, jas pašalinus, jos toje pačioje vietoje nebeatsinaujina. Kita vertus, jei žmogaus oda yra linkusi į padidintą pigmentaciją, dėmelės gali atsirasti kitoje vietoje. Tada gali prireikti papildomo gydymo. Tokia pat procedūra padeda ir šalinant išsiplėtusius kapiliarus Tad jei jus kamuoja pigmentinės dėmės arba išsiplėtę kapiliarai, šias problemas pašalinti  jums padės dermatologų įkurta įmonė: https://lazeriniscentras.lt/paslaugos/kapiliaru-ir-pigmentiniu-demiu-salinimas/kapiliaru-salinimas/.

 

Naujienos iš interneto