Snieglentės – ką turėtų žinoti tėvai prieš pradedant slidinėti vaikams

Snieglentės – ką turėtų žinoti tėvai prieš pradedant slidinėti vaikams

Daugeliui šeimų žiemos šventės yra džiaugsmo metas, kurio dažnai nekantriai laukiama. Sniego sportas, sniego senio statymas, važinėjimas nuo kalniukų – visa tai galimybė sustiprinti šeimos ryšius! Norint pasidalinti išskirtinėmis akimirkomis su vaikais, bendra sporto šaka yra idealus variantas.

Snieglenčių sportas, kuris vos per kelerius metus tapo populiaria vaikų žiemos sporto šaka, tam puikiai tinka. Norėdami juos kuo geriau paruošti slidinėjimui – parengėme straipsnį, kuriame pateikiami visi mūsų patarimai.

Nuo kokio amžiaus mano vaikas gali pradėti važiuoti snieglente?

Tikrai nėra minimalaus amžiaus, kada galima pradėti čiuožti snieglente. Daugelį metų sportas kentėjo nuo neigiamo įvaizdžio, ypač dėl to, kad profesionalai atlikinėdavo pavojingus triukus, visiškai savęs netausodami. Rezultatas – nepasitikėjimas šia sporto šaka, kuri yra tokia pat saugi, kaip ir slidinėjimas, jei treniruojamasi laikantis įprastų saugos priemonių. Iš tikrųjų dėl mažo dydžio jūsų vaikas lengviau valdys svorio centrą ir pusiausvyrą nei suaugęs. Todėl jį galite pastatyti ant lentos, kai matysite, kad vaikas geba stovėti ir vaikščioti. Pirmieji jo potyriai tikriausiai nebus įspūdingi, tačiau jie leis jam susipažinti su lenta ir suvaidins didelį vaidmenį jo augimo procese. Iš tiesų, labai anksti išmokęs vertinti pojūčius ir ramiai suvokti riziką, jis augs labiau pasitikintis savimi.

Ar mano vaikas turėtų mokėti slidinėti prieš užlipant ant snieglentės?

Taip pat galime į tai atsakyti iš karto; ne, jūsų vaikui nereikia mokėti slidinėti, kad išmoktų važiuoti snieglente. Nepaisant to, tai neabejotinai padėtų jūsų vaikui greičiau atsistoti ant lentos tvirtai. Lydimas instruktoriaus, jis išmoks greičiau įvaldyti pusiausvyrą, nes abi kojos bus pritvirtintos prie tos pačios lentos. Snieglentė suteikia daugiau galimybių atstatyti pusiausvyrą nei slidės ir leis vaikui lengviau progresuoti. Taip pat, slidinėjimas reikalauja didesnio techninio meistriškumo, todėl su čiuožti su snieglente vaikui bus paprasčiau ir smagiau.

Kaip paruošti vaiką čiuožimui snieglente?

Kaip ir visos sporto šakos, taip ir snieglenčių sportas reikalauja geros fizinės būklės. Vaikščiojimas, plaukimas ar važiavimas dviračiu leis jūsų vaikui paruošti savo raumenis ir įgyti šiai veiklai reikalingos ištvermės. Kad būtų lengviau, jūsų vaikas taip pat gali pradėti atrasti pusiausvyrą važinėdamas dviračiu arba, dar geriau, važinėdamas riedlente ar banglente. Apšilimas yra būtinas, todėl pradėkite nuo tempimo, kad sušildytumėte raumenis ir sumažintumėte raumenų traumų riziką. Įranga taip pat labai svarbi saugiai ir patikimai praktikai; keliomis eilutėmis paaiškinsime, kaip pasirinkti tinkamą įrangą. Galiausiai, jei jūsų vaikas turi sąlygas pradėti čiuožti savarankiškai, rekomenduojama lankyti profesionalių instruktorių vedamus kursus, kurių metu vaikas įgys bazinių žinių ir praktikos.

Vaikiškos snieglentės – kaip išsirinkti?

Norint užtikrintai pradėti naują veiklą, reikia turėti tinkamą įrangą. Snieglentės vaikams nėra taisyklės išimtis, tai – svarbiausias priedas. Norint pasirinkti tinkamą vaikišką snieglentę, reikia atsižvelgti į 2 pagrindinius kriterijus :

  • Vaiko amžius (jo ūgis): akivaizdu, kad vaiko amžius turės didelę įtaką renkantis lentą, ypač atsižvelgiant į jo ūgį. Vaikai iki 5 metų turėtų turėti 80 cm ir mažesnes lentas. 5–6 metų vaikams tiks maždaug 110 cm lentos, o 7–11 metų vaikai – 110–130 cm ilgio lentą. Galiausiai, nuo 11 metų, lentos dydis svyruos nuo 130 iki 145 cm., todėl apskritai reikėtų rinktis 10–20 cm mažesnę lentą nei vaiko ūgis.
  • Vaiko atraminė pėda: norint tinkamai pasirinkti snieglentę, svarbu žinoti vaiko atraminę pėdą, tai yra tą, kuri bus dedama lentos priekyje. Norėdami tai nustatyti, tiesiog paprašykite vaiko atsistoti vertikaliai, kad kojos būtų lygiagrečios viena kitai ir išbalansuoti jas šiek tiek stumiant ant nugaros. Jei jis pasiveja dešinę koja, jis yra “goofy’’, o dešinė koja turi būti dedama priekyje. Kita vertus, jei jis atgauna pusiausvyrą kaire koja, jis yra ,,regular’’, o kairė koja turėtų atsirasti lentos priekyje.

PR

Naujienos iš interneto