Pagrindinis puslapis Naujienos Lazdynų gyventojas – įprasminkime publicisto Algimanto Zolubo atminimą

Lazdynų gyventojas – įprasminkime publicisto Algimanto Zolubo atminimą

Lazdynų gyventojas – įprasminkime publicisto Algimanto Zolubo  atminimą

Lazdynų gyventojas Gediminas Gemskis, Vilnius, www.voruta.lt

Šiandien, gruodžio 21 dieną yra metinės, kai 2020-12-21 Vilniuje mirė ilgametis Lazdynų gyventojas, aktyvus Lazdynų bendruomenės narys, buvęs Lazdynų bendruomenės savivaldijos narys, buvęs TS-LKD narys, publicistas Algimantas Zolubas, kurio tekstus galite rasti per interneto paiešką. https://www.voruta.lt/in-memoriam-algimantas-zolubas-1933-2020/

Algimantui buvo 87 metai. Algimantas Zolubas dėjo daug pastangų dėl Lazdynų ir Lietuvos, jis praeityje buvo mano geras partneris Lazdynų bendruomenėje, aktyviai palaikė mane ir mano bendruomeninę, visuomeninę veiklą Lazdynų mikrorajone, jam nuoširdžiai rūpėjo Lazdynų ir Lietuvos reikalai, dėl Lietuvos ir Lazdynų jis išgyveno.

Kas turite noro, galite pasimelsti už AA Algimanto Zolubo sielą. Kadangi AA Algimantas Zolubas tikrai nusipelno šviesaus atminimo įprasminimo, todėl pasiūliau Algimantą Zolubą ir jo atminimą pagerbti jį paskelbiant Lazdynų mikrorajono garbės nariu ir pavadinti jo garbei fontaną ir skverą (reiktų sutvarkyti) šalia Lazdynų seniūnijos, Erfurto g.29, Vilniuje. Į šią Lazdynų seniūniją Algimantas Zolubas eidavo visuomeniniais reikalais, panašiai kaip yra E.Šimkūnaitės skveras šalia ,,Aibės “ parduotuvės Erfurto g.1.

Nors Lietuvoje sunku kažką tokio pasiekti, toks biurokratų mentalitetas ir dar dėl to, kad AA Algimantas Zolubas oponavo valdžiai, jos sprendimams. To paties, tai yra įprasminti Algimanto Zolubo atminimą prašiau Lazdynų vienmandatėje apygardoje išrinkto Seimo narį Algio Strelčiūno, kuris gerai pažinojo Algimantą Zolubą. Kitu atveju – jeigu niekas nesirūpins Algimanto Zolubo atminimo įprasminimu, tai jis gali būti su laiku užmirštas, ko neturėtų būti, kai jis tiek daug dėjo pastangų dėl Lazdynų ir Lietuvos.

Šį pasiūlymą aš buvau pateikęs ir Vilniaus miesto savivaldybei. Šių metų gruodžio 23 dieną bus metinės, kai buvo palaidotas AA Algimantas Zolubas Rokantiškių kapinėse. Šio žmogaus vardo ir atminimo Lazdynams ir Lietuvai nevalia, ir negalima pamiršti, ypač kai dauguma Lazdynų gyventojų yra pasyvūs ir abejingi bendruomeninei veiklai Lazdynuose. Jo vardo įprasminimas būtų geras pavyzdys kitiems Lazdynų gyventojams, ypač naujai nebrandžiai sumaterelėjusiai kartai, kurios stabas yra pinigai, kuri nieko nenori daryti visuomeninėje bendruomeninėje veikloje be pinigų…

Iš ilgos 15 metų visuomeninės veiklos patirties galiu pasakyti, kad tokių padedančių ir palaikančių žmonių kaip AA Algimantas Zolubas visuomeninėje- politinėje veikloje reta, vienetai, jie Lietuvoje – deficitas. Teko daug iškęsti žmonių nebrandumo ir priešiškumo. Visa Lietuva nevieninga ir susipriešinusi, toks, deja, nebrandus mąstymas, todėl taip blogai gyvename, o Lietuva neturi šviesios ateities, nors vienetai Lietuvos sąmoningų žmonių desperatiškai bando keisti visuomenę, nors nepavyksta pakeisti jos nebrandaus mąstymo.

 

Naujienos iš interneto