Pagrindinis puslapis Istorija Archeologija Gedimino kalnui vėl reikia archeologų pagalbos – iškilo būtinybė kastis po akmens mūro vartais

Gedimino kalnui vėl reikia archeologų pagalbos – iškilo būtinybė kastis po akmens mūro vartais

Gedimino kalnui vėl reikia archeologų pagalbos –  iškilo būtinybė kastis po akmens mūro vartais

 

Gedimino kalnas. A.Virvičienės nuotr.

www.voruta.lt

Atliekant Gedimino kalno sutvarkymo darbus, nors prieš tai buvo atlikti išsamūs archeologiniai tyrimai, paaiškėjo, kad archeologų pagalbos dar reikės vienoje vietoje – reikia prasikasti po akmens mūro vartais.

 

                                                                                                                       kpd.lt nuotr.

Gedimino kalno sutvarkymo darbų koordinatorius UAB „Rekreacinė statyba“ vadovas Algimantas Šiukšta dėl archeologinių tyrimų kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą. Susitikęs su KPD direktorium Vidmantu Bezaru ir KPD vyriausiąja specialiste Augustina Kuriliene, aprodė atliekamus darbus ir tą vietą, kurioje reikės papildomų archeologinių tyrimų. Kaip sakė A. Šiukšta, įrengiant lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo į kalno apačią sistemą paaiškėjo, kad norint pasiekti šulinį, reikia kastis po vartais, pro kuriuos veda pėsčiųjų takas. Vamzdis šioje vietoje turi praeiti daugiau kaip 3 metrų gylyje. Būtent čia ir reikia archeologinių tyrimų.

Šiuo metu jau atlikta daug kalno ir jo šlaito tvarkymo darbų. Kalno viršuje įrengtas drenažas. Aikštelė išklota plokščiu akmeniniu grindiniu. Kylant eskalatoriumi matyti sutvarkytas šiaurės vakarų šlaitas, kuriame buvo didelė nuošliauža. Atlikus šlaito sutvirtinimo darbus, kalnas apsėtas nendriniu eraičinu, kuris gerai krūmijasi, atsparus sausrai, puikiai sutvirtina dirvą.

kpd.lt inform.

Naujienos iš interneto