Pagrindinis puslapis Lietuva Gamtosauga Žuvininkystės tarnyba planuoja išveisti ir į Lietuvos vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių žuvų

Žuvininkystės tarnyba planuoja išveisti ir į Lietuvos vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių žuvų

Žuvininkystės tarnyba planuoja išveisti ir į Lietuvos vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių žuvų

www.voruta.lt

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyriaus Žeimenos ir Ignalinos padaliniuose, kurių specialistai kasmet išveisia, paaugina ir į Lietuvos vandenis paleidžia tūkstančius lašišų, šlakių, seliavų, auksinių karosų ir lydekų.

Žemės ūkio ministras domėjosi žuvivaisos padalinių veikla, žuvų išteklių atkūrimo darbais, veisiamų žuvų rūšių specifika.

„Padaliniuose atliekamas reikalingas darbas – kasmet upės ir ežerai praturtinami įvairių rušių žuvimis, taip pat ir retomis. Tačiau spręsdami gamtos išsaugojimo užduotis neturime pamiršti, kad tai turi būti daroma kuo efektyviau – valstybės turtas valdomas ir naudojamas racionaliai“, – teigia žemės ūkio ministras.

Aplankytuose padaliniuose – Ignalinoje veisiamos seliavos ir auksiniai karosai, o Žeimenos padalinyje – vienintelėje Lietuvoje – lašišos ir šlakiai.

Kiekvienais metais Lietuvos upes, ežerus ir tvenkinius papildo milijonai įvairių rūšių žuvų. Tarp jų – saugomos, retos ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos žuvys, kurios daugiau kaip kelis dešimtmečius dirbtinai veisiamos ir paauginamos Žuvininkystės tarnybos Pietų, Rytų ir Vakarų regionų žuvivaisos skyriuose: Simne, Laukystoje, Šilavote, Trakų Vokėje, Žeimenoje, Ignalinoje ir Rusnėje. 2021 m. šios tarnybos padaliniai į Lietuvos vandenis išleido daugiau kaip 11 mln. žuvų, daugiausia – lydekų, vėgėlių, sterkų, lašišų ir šlakių.

Žuvininkystės tarnyba atsakinga už 20 rūšių žuvų – šlakių, lašišų, upėtakių, kiršlių, sykų, šamų, aštriašnipių eršketų, skersnukių, ūsorių, sterkų, lydekų, lynų, vėgėlių, ungurių ir kitų žuvų bei 1 vėžių rūšies išteklių atkūrimą ir gausinimą.

Nuo 2010 m. į šalies vandens telkinius įveista daugiau kaip 128 mln. įvairių paaugintų žuvų jauniklių.

Šiais metais Žuvininkystės tarnyba planuoja į šalies vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių rūšių žuvų.

zum.lrv.lt. inform. ir nuotraukos