Žurnalisto ir rašytojo Laimono Inio autorinis vakaras Kaune

Žurnalisto ir rašytojo Laimono Inio autorinis vakaras Kaune

Rašytojas, žurnalistas, Laimonas Inis. R. Kaminsko nuotraukos

Dr. Raimundas Kaminskas, www.voruta.lt

2023 m. balandžio 17 d.  Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyko  žurnalisto ir rašytojo   Laimono Inio autorinis vakaras „Gyvenimas su plunksna ir knyga“. 

Autorinį vakarą vedė XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė Dalia Poškienė, kuriame   dalyvavo  šaulys ir rašytojas Gediminas Jankus, aktorius Petras Venslovas, sutartinių grupė „Kadujo“, kuri atliko  giesmių ir dainų kompoziciją „Vydūnas, muzika ir mes“ (vadovė Laura Lukenskienė), skaitovė Vilma Urniežiūtė ir kiti svečiai.

Rašytojas, žurnalistas, redaktorius, vertėjas, visuomenininkas Laimonas Inis buvo ilgametis žurnalo „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius (1972-1990). Šis vakaras buvo skirtas rašytojo 85-mečiui. Unikali ir itin plati autoriaus literatūrinė ir žurnalistinė veikla: išleista per 70 originalių apybraižų, esė, apsakymų, apysakų, romanų, eilėraščių ir kitų žanrų knygų, paskelbti 58 knygų vertimai, sudaryta ir parengta 20 leidinių, periodikoje ir leidiniuose paskelbta apie 80 grožinės literatūros kūrinių, 30 vertimų, 40 literatūros mokslo ir kritikos straipsnių, 65 knygų recenzijos, taip pat minėtinos 143 svarbesnės publikacijos periodikoje (iš viso jų išspausdinta per 3000), 12 autoriaus rašinių apie kūrybą ir save.

2023 m. išleistas „Bibliografinis sąvadas III. 2018 – 2023 m. kovas“ byloja apie L. Inio pastarojo penkmečio intensyvią kūrybą. Tai 2008 m. išleisto „Bibliografijos sąvadas I“ ir 2018 m. išleisto „Bibliografijos sąvadas II“ tęsinys, kuriuose buvo apžvelgta ankstyvesnė kūryba.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.