Pagrindinis puslapis Lietuva Parkai Žolinių šventė Neries regioniniame parke

Žolinių šventė Neries regioniniame parke

2012 m. rugpjūčio 15 d. Neries regioninio parko direkcijos kiemelyje (Vilniaus g. 3, Dūkštos) vyks Žolinių šventė. Trečiadienį Neries regioninio parko apylinkių gyventojus, vilniečius ir miesto svečius kviečiame atvykti į Dūkštas.

Šviesiaus atminimos Tėvas Stanislovas yra pasakęs: „Žolinės yra Žemės Dievo šventė, kuomet žmogus pamato, kaip jo darbas atneša rezultatų, jo sodas subrandina vaisių, miškai atveria savo gėrybių kraites ir atsiranda gamtos, žemės ir žmonių santarvė“.

Programoje:

10 val. – šv. Mišios Dūkštų šv. Onos bažnyčioje.

11.30 val. – Žolinių šventė Neries regioninio parko direkcijos kiemelyje.

„Vyks usitikimas su etnografe, liaudies meistre Janina Norkūniene. Išgirsime pasakojimus apie žolynus, jų gydomąsias savybes bei tradicinių Žolinių puokščių rišimą. Norintys galės įvairiais žolynais papildyti savo Žolinių puokštę, o tokios neturintys – ją susirišti. Skambės etnografinio ansamblio iš Čekoniškių – „Cicha Nowinka“ dainos. Bus skanaujama žolelių arbata, kalbama apie tradicinius liaudies valgius, naminės duonos kepimą. Dalyviai ir svečiai vaišinsis prie bendro vaišių stalo. Ant stalo puikuosis ne tik daržo ir sodo gėrybės, bet ir žmogaus rankų pagaminti gardumynai – naminis sviestas ir duonelė, pyragas, uogienės, varškės sūris ir tradicinis gėrimas iš rūgpienio ir grikių miltų“ – sakė Neries regioninio parko direkcijos kultūrinių renginių ir edukacinių programų organizatorė Karolina Tamašauskaitė.

Visos šventės metu kiemelyje veiks turgelis, kuriame galėsite įsigyti žolelių arbatos, natūralių prieskonių, kremų ir aliejų, naminės duonos ir kitų gardumynų.

Liaudies išmintis sako – „Kas per Žolines nesueina krūvon, tie bus biedni“.

Per Žolines burkimės visi draugėn Dūkštose!

Onos Drobelienės nuotr.

www.vstt.lt

Apie Žolinės šventę:

http://www.vstt.lt/VI/index.php#a/1602

Aukšataitijos nacionalime parke – Medkopio pabaigos šventė:

http://www.vstt.lt/VI/index.php#a/1594